کد خبر:133679
پ
dsadas
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

نامه اعتراضی وزیر جهاد کشاورزی به وزیر صنعت/ اصناف با وجود ممنوعیت، مرغ قطعه‌بندی می‌فروشند

وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به وزیر صنعت نسبت به تخلف اصناف در فروش مرغ قطعه‌بندی شده با وجود ممنوعیت اعمال شده انتقاد کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به وزیر صنعت نسبت به تخلف اصناف در فروش مرغ قطعه‌بندی شده با وجود ممنوعیت اعمال شده انتقاد کرد.

 

*** اصناف با وجود ممنوعیت مرغ قطعه‌بندی می‌فروشند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کاظم خاوازی با ارسال نامه‌ای به وزیر صنعت با اشاره به تخلف اصناف در فروش مرغ قطعه‌بندی شده با وجود ممنوعیت، اظهار کرد:

بنا به بررسی‌های به عمل آمده در ۱۵ فروردین ماه از سطح شهر، مرغ تحویلی اصناف به صورت گسترده به شکل قطعه‌بندی شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد و از فروش مرغ کامل خودداری می‌شود.

 

*** متن نامه وزیر جهاد کشاورزی به وزیر صنعت

 

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای رزم حسینی

وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

سلام علیکم

پیرو نامه شماره ۰۲۰/۶۷/م مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۱ به عنوان معاون اول محترم رئیس جمهور و تصمیمات اتخاذ شده در اولین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور و بازدیدهای به عمل آمده در روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱/۱۲ ضرورت دارد تا موارد زیر به سازمان‌های صنعت استان و سایر واحدهای ذیربط تحت امر آن وزارتخانه ابلاغ گردد:

 

۱- حضور نمایندگان محترم وزارت صنعت در کلیه کشتارگاه‌های کشور از ساعت شروع تا پایان فعالیت کشتارگاه‌ها الزای بوده و متناسب با میزان مرغ آماده طبخ خروجی، نمایندگان محترم وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت متناسب با تصمیمات اتخاذ شده در قرارگاه استانی متناظر قرارگاه اصلی نسبت به ارسال مرغ به مقاصد مورد نظر اقدام نمایند.

در استان‌های بزرگ، حمل مرغ به نقاط دور دست و در استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، سمنان و قم حمل مرغ به استان تهران در اولویت می‌باشد.

نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت مستقر در کشتارگاه‌ها، موظف به رتبه‌بندی کشتارگاه‌ها از نظر میزان همکاری در راستای سیاست‌های ابلاغی قرارگاه بوده و می‌بایستی واحدهای متخلف را به قرارگاه معرفی نمایند.

 

۲- تا اطلاع ثانوی از هر گونه قطعه‌بندی در سطح اصناف (به ویژه در استان تهران) جلوگیری به عمل آید.

همچنین واحدهای بسته‌بندی بزرگ (به ویژه در استان تهران) پایش و حجم تولید آنها به طور پیوسته رصد تا از سقف مصوب قرارگاه استانی تجاوز نکند.

ضرورت دارد تا مراتب طی روز جاری و فردا به اصناف اطلاع‌رسانی و از شنبه با واحدهای متخلف برخوردهای لازم قانونی صورت گیرد.

مزید استحضار سازمان دامپزشکی کشور نیز آمادگی دارد تا در کنار همکاران آن وزارتخانه با استفاده از اختیارات قانونی خود با متخلفین معرفی شده در قالب هشدارهای بهداشتی برخورد نماید.

بنا به بررسی‌های به عمل آمده در صبح روز جاری از سطح شهر، مرغ تحویلی اصناف به صورت گسترده به شکل قطعه‌بندی شده در اختیار مردم قرار می گیرد و از فروش مرغ کامل خودداری می‌شود.

 

۳- همکاران محترم سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی نسبت به رعایت دقیق قیمت‌های مصوب اقدامات لازم را مبذول نمایند.

قبلا از زحمات حضرتعالی و همکاران سپاسگزاری می‌نماید.

کاظم خاوازی

وزیر جهاد کشاورزی

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول