کد خبر:133852
پ
فاطمه کاهی
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی:

حامل‌های انرژی در سال ۱۴۰۰ گران نمی‌شوند

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد، حامل‌های انرژی در سال ۱۴۰۰ گران نمی‌شوند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد، حامل‌های انرژی در سال ۱۴۰۰ گران نمی‌شوند.

 

*** حامل‌های انرژی در سال ۱۴۰۰ گران نمی‌شوند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فاطمه کاهی درباره افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، گازوئیل (اتوگاز)، گاز طبیعی فشرده (CNG) مورد نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی و خودرو‌های شخصی و همچنین گاز مایع (LPG) و نفت سفید مورد نیاز خانوار‌های فاقد دسترسی به گاز طبیعی، بیان کرد:

تاکنون هیچگونه ابلاغی مبنی بر افزایش قیمت این حامل‌های انرژی به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نرسیده است و افزایشی نیز نداشته ایم.

میانگین مصرف بنزین در سال ۹۹ حدود ۷۵ میلیون لیتر در روز بود؛ در حالی که در سال‌های گذشته این رقم بسیار بیشتر بود و این مسئله نشان دهنده تاثیرگذاری سهمیه بندی بنزین است.

در تعطیلات نوروز مصرف بنزین افزایش یافت به طوری که برای اولین بار بعد از سهمیه بندی با پیک مصرف بنزین مواجه شدیم و میانگین مصرف روزانه بنزین به حدود ۱۰۴ میلیون لیتر در روز رسید.

 

*** طرح فروش سوخت به مرزنشین‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در پایان در مورد شرایط فعلی طرح فروش سوخت به مرزنشین‌ها برای کاهش قاچاق سوخت نیز بیان کرد:

پیشنهاد دهنده و متولی اصلی این طرح، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی، دستورات آن‌ها را اجرا می‌کند اما راجع به جزئیات و میزان تاثیرگذاری این طرح خودشان می‌توانند نظر بدهند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول