کد خبر:134333
پ
WhatsApp Image 2021-04-12 at 19.39.17 (1)
مسئول طرح تولید واکسن در ستاد اجرایی فرمان امام:

ظرفیت تولید واکسن کوو ایران برکت به ۱۵ میلیون دوز می‌رسد

مسئول طرح تولید واکسن در ستاد اجرایی فرمان امام از افزایش ظرفیت تولید واکسن کوو ایران برکت به ۱۵ میلیون دوز تا ابتدای تابستان خبر داد.

مسئول طرح تولید واکسن در ستاد اجرایی فرمان امام از افزایش ظرفیت تولید واکسن کوو ایران برکت به ۱۵ میلیون دوز تا ابتدای تابستان خبر داد.

 

*** تولید واکسن کوو ایران برکت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جلیل با تشریح آخرین وضعیت از مراحل تست و تولید واکسن کوو ایران برکت گفت:

به لطف خدا و تلاش شبانه‌روزی دانشمندان دارویی ستاد، تمام مراحل تولید صنعتی و نیمه‌صنعتی این واکسن طبق پیش‌بینی قبلی درحال انجام است و موفقیت‌های بسیار چشمگیری دراین زمینه داشته‌ایم.

همانطور که به مردم قول داده بودیم ، در بهار امسال ظرفیت تولید نیمه‌صنعتی واکسن را به ۳ میلیون دوز در ماه خواهیم رساند.
همزمان با این اقدامات بر روی افزایش بهره‌وری و راندمان تولید  واکسن هم کارهای تحقیقاتی متعددی صورت گرفته که نتایج موفقیت‌آمیزی را به دنبال داشته است.
 
وی درخصوص آخرین وضعیت خط تولید صنعتی واکسن نیز گفت:
۱۰۰ درصد عملیات احداث ساختمان به پایان رسیده، ۲۰ تا ۳۰ درصد تجهیزات این خط تولید نصب شده، ۲۰ درصد تجهیزات درحال نصب است و مابقی نیز همانطور که قبلا هم اعلام شده بود طبق برنامه آماده بهره‌برداری خواهد شد.
درکنار تولید ۳میلیون دوز واکسن در خط تولید نیمه صنعتی، تولیدات خط صنعتی هم به میزان ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز در ماه از ابتدای تابستان به این ظرفیت افزوده میشود.
 
 

*** فاز سوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، مدیر پروژه ساخت واکسن ستاد اجرایی فرمان امام در پایان درباره فاز سوم تست انسانی واکسن کوو ایران برکت نیز گفت:
درصورت تأیید مدارک و مستندات ارائه شده از انجام فاز دوم مطالعات بالینی این واکسن از سوی مقامات ذیربط ، از نیمه اردیبهشت امسال آماده آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی هستیم.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول