کد خبر:136430
پ
۱۵۶۹۶۱۹۴۵-۱
شهردار منطقه ۲۰ تهران:

ویژه برنامه‌های ماه رمضان در شهرری به صورت مجازی برگزار می‌شود

شهردار منطقه ۲۰ تهران از ویژه برنامه‌های ماه رمضان در شهرری به صورت مجازی خبر داد.

شهردار منطقه ۲۰ تهران از ویژه برنامه‌های ماه رمضان در شهرری به صورت مجازی خبر داد.

 

*** برگزاری مراسم ماه رمضان در شهرری به صورت مجازی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرهاد افشار با بیان اینکه ماه رمضان ماه ضیافت الهی است و می‌بایست با همدلی و تقویت هویت دینی و معنویت سپری شود، اظهار داشت:

همزمان با فرارسیدن ماه رمضان و با توجه به شیوع ویروس کرونا، ویژه برنامه های این ماه با محوریت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اجرایی می‌شود.

به منظور بهره‌مندی شهروندان از فیوضات این ماه عزیز، بارگذاری دعاهای ماه مبارک رمضان بصورت روزانه، قصه‌خوانی کوتاه و ارسال فیلم و انتشار آن در فضای مجازی، تولید فیلم و پوستر فرهنگی و اجتماعی و نشر آن در شبکه‌های اجتماعی در دستور کار شهرداری منطقه ۲۰ است.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

مسابقه‌های کتابخوانی به مناسبت ولادت امام حسن (ع)، عکاسی با موضوع سفره افطار ساده و جزء خوانی قرآن به صورت آنلاین نیز از دیگر برنامه های مجازی شهرداری محسوب می‌شود.

 

*** برنامه‌های پیش‌بینی شده در ماه رمضان

 

شهردار منطقه ۲۰ تهران اجرای گلبانگ اذان در بالکن منازل و انتشار در فضای مجازی، برگزاری مراسم آئینی از قبیل چاووشی خوانی و دمامه زنی را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در ماه رمضان عنوان کرد و افزود:

علاوه بر فضای مجازی شهرداری منطقه ٢٠ فضاسازی شهری و انجام آئین غبارروبی مساجد و اماکن مذهبی را هم انجام داده است.

 

افشار با اشاره به اهمیت اطعام دادن در ایام ماه رمضان گفت:

تهیه بسته ارزاق در قالب کمک‍‌های مومنانه از طریق سرای محلات و سمن‌های خیریه، اطعام کودکان تحت پوشش مراکز پرتو و اجرای پویش ۱+۱ در این ماه مبارک انجام خواهد شد.

 

*** برنامه‌های شهرداری برای مددجویان مددسرای

 

به گزارش خبرگزاری سروش، شهردار منطقه ۲۰ تهران با اشاره به ویژه برنامه‌های تدارک دیده شده برای مددجویان مددسرای این منطقه اظهار داشت:

سفره های مهربانی، قرائت قرآن در قالب برنامه عطر آیه، ترویج سبک زندگی امام حسن(ع) و اجرای سخنرانی مذهبی تواشیح و موسیقی در شب ولادت آن حضرت از برنامه‌های پیش‌بینی شده این ایام در مددسرای این منطقه است.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول