کد خبر:135499
پ
کلمبیا
رییس فدراسیون وزنه‌برداری:

مرادی و رستمی تحت هر شرایطی به کلمبیا اعزام می‌شوند

رییس فدراسیون وزنه‌برداری اعلام کرد، مرادی و رستمی تحت هر شرایطی به کلمبیا اعزام می‌شوند.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری اعلام کرد، مرادی و رستمی تحت هر شرایطی به کلمبیا اعزام می‌شوند.

 

*** اعزام مرادی و رستمی به کلمبیا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علی مرادی در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک که در ازبکستان برگزار شد، اظهار داشت:

این پیکارها با نتایج خوب ورزشکاران کشورمان به پایان رسید و البته نشان داد که کشورهای دیگر مانند ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان، ترکمنستان و چین نیز به خوبی توانستند وضعیت کرونایی را کنترل کنند و شرایط بسیار خوبی برای تمرین ورزشکاران خود فراهم کنند.

این موضوع نشان داد که آن‌ها با تمرینات زیادی که داشتند، از آمادگی بسیار بالایی برخوردار بودند. ورزشکاران این کشورها نه تنها در فاصله یکساله بعد از شیوع ویروس کرونا، تمرینات خود را قطع نکرده بودند، بلکه با توان بالا در مسابقات شرکت کردند.

ورزشکاران کشورمان نیز بعضی اوقات در استان‌ها به دلیل وضعیت کرونایی و محدودیت‌ها نتوانستند تمرینات منظمی داشته باشند و اکثر مواقع محل تمرین آن‌ها تعطیل بود. در شرایط اردویی نیز ما در کمپ تمرینی، تمرینات را با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار کردیم و ملی‌پوشان در این مدت رکوردهای خوبی داشتند و توانستند نتایج قابل قبولی بگیرند.

 

*** کسب سهمیه المپیک

 

وی در ادامه تصریح کرد:

در این مسابقات از حیث مدال بعد از چین دوم و از نظر امتیاز نیز چهارم شدیم، البته شایستگی بچه‌ها بالاتر از این‌ها بوده و هیچ چیزی از ارزش‌های آنان کم نشده است.

در خصوص کسب سهمیه المپیک نیز «کیانوش رستمی» و «سهراب مرادی» تمام تلاش خود را کردند تا کسب سهمیه کنند اما همانطور که مطلع هستید با توجه به شرایطی که این دو از قبل داشتند و امتیاز کمتری توانسته بودند برای سهمیه المپیک بدست بیاورند، در ازبکستان هم امتیاز کامل برای کسب سهمیه، نتوانستند بدست آورند. به ناچار باید این دو ورزشکار را به مسابقات انتخابی المپیک کلمبیا اعزام کنیم که آخرین آوردگاه کسب سهمیه است و چند روز آینده برگزار می‌شود.

 

مرادی در ادامه بیان داشت:

علی داودی هم که کسب سهمیه کرده و تنها «علی هاشمی» می‌ماند که باید بین این سه نفر، یک نفر برای حضور در المپیک توکیو انتخاب شود تا از سهمیه‌های خود در المپیک دفاع کنیم.

 

*** محاسبه امتیازهای رستمی و مرادی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رییس فدراسیون وزنه‌برداری در پایان در خصوص نامه فدراسیون وزنه‌برداری جهت محاسبه امتیازهای رستمی و مرادی به مسوولان فدراسیون بین‌المللی اظهار داشت:

اقدامات مربوطه انجام گرفته و ما منتظر پاسخ نامه‌ای که فرستادیم، هستیم. باید ببینیم وضعیت به چه شکل است و آن‌ها می‌خواهند چه اقداماتی در این خصوص داشته باشند تا ما نیز طبق آن برنامه‌ریزی داشته باشیم. در هر حال این دو ورزشکار را به رویداد انتخابی کلمبیا اعزام خواهیم کرد.

از وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک نیز تشکر می‌کنم که در این مدت نگاه ویژه‌ای به وزنه‌برداری داشتند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول