کد خبر:135467
پ
آموزش سوارکاری
نایب رییس زنان فدراسیون سوارکاری:

کلاس‌های آموزش سوارکاری در مدارس برگزار می‌شود

نایب رییس زنان فدراسیون سوارکاری از برگزاری کلاس‌های آموزش سوارکاری در مدارس خبر داد.

نایب رییس زنان فدراسیون سوارکاری از برگزاری کلاس‌های آموزش سوارکاری در مدارس خبر داد.

 

*** برگزاری کلاس‌های آموزش سوارکاری در مدارس 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، الهام کیان‌مهر درباره دستاوردهای سوارکاری زنان، اظهار داشت:

یکی از مهمترین دستاوردهای سوارکاری زنان در دولت تدبیر و امید، ورود رشته سوارکاری بانوان و استعدادیابی دانش‌آموزان برای حضور در این رشته ورزشی است که با آغاز فعالیت حضوری مدارس و کنترل و مهار بیماری کرونا، عملیاتی می‌شود.

بر اساس تفاهم‌نامه بین فدراسیون سوارکاری و فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی، در مدارس سراسر کشور، استعدادیابی دانش‌آموزان برای این رشته انجام می‌شود تا افراد از سنین پایین وارد سوارکاری شوند.

 

*** سوارکاری، یک رشته زنده ورزشی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نایب رییس زنان فدراسیون سوارکاری در پایان، سوارکاری را یک رشته زنده ورزشی دانست و ادامه داد:

ورود این رشته ورزشی به مدارس دخترانه در سراسر کشور و استعدادیابی آنها، باعث آرامش و شادابی دانش‌آموزان می‌شود. در بسیاری از استان‌ها و شهرستان‌ها، سوارکاران با استعدادی داریم که بصورت انفرادی فعالیت می‌کنند، اگر آنها شناسایی شوند، می‌توانند در عرصه‌های آسیایی و بین‌المللی خوش بدرخشند.

همچنین در تلاش هستیم کلاس‌های آموزشی بیشتری برای نیروهای خود در همه ابعاد از جمله سوارکاران، کلانتران، سر کلانتران و غیره برگزار کنیم تا هر کسی در رشته تخصصی خود فعالیت کند و بتوانیم امور را بهتر سازماندهی کنیم.

اسب حیوان گران قیمتی است و هر فردی نمی‌تواند آن را خریداری کند، اما این مسئله نباید منجر به دلسردگی بانوان سوارکار شود، بسیاری از باشگاه‌های سوارکاری اسب را اجاره می‌دهند و اسب‌های کاسپین که قیمت آنها مناسب‌تر است برای مسابقات و تمرین کارآیی بالایی دارند و می‌توان از آنها استفاده کرد.

بانوان ایرانی آمادگی جسمانی خوبی برای انجام این ورزش دارند و پوشش آنها که علاوه بر مطابقت با استانداردهای جهانی با موازین اسلامی نیز سازگار است مانع فعالیت این زنان در این رشته نمی‌شود و شناسایی استعدادهای بالقوه سوارکاری را در استان‌ها باید مورد توجه قرار داد.

باید زمینه ظهور و بروز استعدادها را در استان‌ها با برنامه‌های مختلف و در قالب برنامه راهبردی فدراسیون فراهم آوریم و در ادامه با پرورش نخبگان، نسل جدیدی از قهرمانان این رشته را تربیت کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول