اخبار برگزیده

کد خبر:135737
پ
واکسن برکت
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

جزئیات نحوه واکسیناسیون کرونای سالمندان

معاون بهداشت وزیر بهداشت، جزئیات نحوه واکسیناسیون کرونای سالمندان را تشریح کرد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، جزئیات نحوه واکسیناسیون کرونای سالمندان را تشریح کرد.

 

*** جزئیات نحوه واکسیناسیون کرونای سالمندان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علیرضا رییسی با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال، افزود:

۱۹ هزار خانه بهداشت و ۹ هزار پایگاه سلامت در مناطق شهری و روستایی برای تزریق واکسن گروه‌های اولویت دارد آمادگی دارند، ولی فعلا مراجعه حضوری نیاز نیست.

مراقبان سلامت با سالمندان بالای ۸۰ سال تماس می‌گیرند و پس از ثبت نام‌ها، برای تزریق فراخوان می‌شوند.

۷۵ میلیون کد ملی در سامانه ما وجود دارد، ما برای افراد بالا ۸۰ سال پیامک می‌زنیم و بعد برای بالای ۷۵ سال فقط از طریق پیامک دعوت می‌کنیم.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه اضافه کرد:

کسانی که در سامانه ما کد ملی آن‌ها نیست، کد ملی آن‌ها را از سازمان ثبت احوال خواهیم گرفت و آن‌ها را دعوت می‌کنیم پس نیاز به مراجعه به هیچ کجا ندارند.

از هفته آینده برای افراد بالای ۷۵ سال پیامک خواهد آمد و مدت زمان ارسال پیامک یک هفته است و چنانچه در این یک هفته پیامک نیامد تنها در اینصورت از هفته آینده وارد سامانه salamat.gov.ir شوند و کد ملی خود را ثبت کنند.

 

*** ارسال پیامک

 

وی در ادامه بیان داشت:

قرار نیست پیامک همه افراد یکباره ارسال شود، در طول هفته بر اساس کد ملی‌ها پیامک دریافت خواهند کرد و برای آن‌ها بر اساس نوبت بندی فراخوان داده می‌شود.

اگر چنانچه با افرادی تماس گرفته نشد، این افراد از آخر هفته آینده می‌توانند به سایت مراجعه و فقط کد ملی خود را ثبت کنند و مجدد با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد.

 

*** صف چینی‌ها برای زدن واکسن

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی ستاد ملی کرونا در پایان در خصوص ویدئوی منتشر شده در خصوص صف چینی‌ها برای زدن واکسن در یکی از بیمارستان‌های تهران هم گفت:

تزریق واکسن برای اتباع خارجی در دستور کار مانیست.

برخی سفارتخانه‌های برای واکسیناسیون اتباع خود ممکن است با مراکز درمانی هماهنگی کنند که ارتباطی با برنامه واکسیناسیون شبکه بهداشت و درمان کشور ندارد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه