کد خبر:135585
پ
لطیفی
سخنگوی گمرک:

ورود و خروج ۱۹۲ مسافر از مرزهای زمینی با پاکستان

سخنگوی گمرک از ورود و خروج ۱۹۲ مسافر از مرزهای زمینی با پاکستان با وجود اعلام محدودیت‌ها برای ورود و خروج مسافر به سمت پاکستان و هند خبر داد.

سخنگوی گمرک از ورود و خروج ۱۹۲ مسافر از مرزهای زمینی با پاکستان با وجود اعلام محدودیت‌ها برای ورود و خروج مسافر به سمت پاکستان و هند خبر داد.

 

*** علی‌رغم ممنوعیت کرونایی ۱۹۲ مسافر از مرزهای شرقی تردد کردند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سید روح‌اله لطیفی ضمن اعلام ورود و خروج ۱۹۲ مسافر از مرزهای زمینی با پاکستان، اظهار داشت:

۸۰ نفر خارجی تبعه پاکستان و پنج ایرانی هفتم اردیبهشت ماه از مرز میرجاوه به تفتان پاکستان و ۷۲پاکستانی و چهار ایرانی از مرز تفتان پاکستان به مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان وارد شدند و از مرز ریمدان نیز ۳۰ نفر وارد و ۶ نفر به سمت پاکستان خارج شدند.

تا کنون ابلاغیه‌ای یا مکاتبه‌ای رسمی برای ممنوعیت ورود و خروج مسافری در حوزه مرزهای زمینی به سمت پاکستان به گمرک و سازمان‌های مستقر در مرز داده نشده، اما بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان سیستان و بلوچستان که با حضور فرمانداران و اعضای ستاد این استان برگزار شد از فردا ورود اتباع خارجی (پاکستانی ها) به ایران از مرزهای زمینی و بازارچه های استان سیستان و بلوچستان، ممنوع بوده و از خروج ایرانی ها به سمت پاکستان نیز ممانعت به عمل می آید و صرفا اتباع دو کشور می توانند به کشور خود برگردند.

 

*** افزایش کنترل‌های بهداشتی کامیون‌های تجاری

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد:

براساس این تصمیم که نسخه رسمی آن هنوز به گمرک ارسال نشده، کنترل‌های بهداشتی کامیون‌های تجاری نیز به مدت ۱۰ روز افزایش می‌یابد و شناورهای تجاری نیز تحت کنترل‌ها و دستورالعمل‌های سخت گیرانه‌ای امکان تخلیه و بارگیری پیدا می‌کنند.

 

*** مسیرهای هوایی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی گمرک در پایان پیرامون مسیرهای هوایی، بیان داشت:

براساس اطلاعیه‌های سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیت به ۱۵ کشور ممنوع شده و پروازهایی به مبدا و مقصد هند نیز صورت نمی‌گیرد.
لطیفی ابراز امیدواری کرد تا هر چه سریع‌تر تصمیمات از کانال قانونی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

 

 

انتهای پیام///

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول