کد خبر:135800
پ
تولید
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

برنامه‌ریزی وزارت صنعت برای کاهش تولید برخی محصولات در سال ۱۴۰۰

گزارش برنامه‌ها و اهداف وزارت صنعت برای سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد، کاهش تولید برخی محصولات معدنی در برنامه‌ریزی‌های این وزارتخانه قرار گرفته است.

گزارش برنامه‌ها و اهداف وزارت صنعت برای سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد، کاهش تولید برخی محصولات معدنی در برنامه‌ریزی‌های این وزارتخانه قرار گرفته است.

 

*** برنامه‌های معدنی وزارت صنعت برای سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری سروش، برنامه‌های وزارت صنعت برای سال ۱۴۰۰ در هفت محور تعریف شده که یکی از محورهای آن، توسعه معادن و صنایع معدنی با تاکید بر نقشه راه معدن در قالب چهار برنامه تدوین شده است.

براساس جدول اهداف کمی بخش معدن و صنایع معدنی در تولید محصولات منتخب معدنی، معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت هدف‌گذاری کرده است که تولید فولاد خام از ۲۸ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۹۰۰ تن تولید شده در مجموع سال ۱۳۹۹، فرار رفته و به ۳۲ میلیون تن برسد.

پس از آن قصد دارد آهن اسنجی تولیدی داخل از ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن تولید شده طی ۱۱ ماهه سال ۹۹، پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تن بیشتر شود و به ۳۳ میلیون تن برسد.

همچنین نقشه‌راه تدوین شده برای سال جاری نشان می‌دهد که این سازمان می‌خواهد که میزان تولید آلومینا را از ۲۲۹ هزار و ۱۰۰ تن تولید شده در سال ۹۹ را به ۲۴۰ هزار تن ارتقا دهد.

طبق برنامه اعلام شده، قرار است کاشی و سرامیک و شیشه‌ جام نیز نسبت به سال ۹۹، مشمول افزایش تولید شوند.

نقشه راه تدوین شده حاکی از آن است که کاشی و سرامیک پنج میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع و شیشه‌جام ۵۴۹ هزار و ۵۰۰ تن افزایش تولید داشته باشند.

بر این اساس تولید کاشی و سرامیک از ۴۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع به ۴۵۰ میلیون متر مربع و تولید شیشه جام از یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۵۰۰ تن به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن خواهد رسید.

 

*** کاهش تولید برخی محصولات بر خلاف شعار سال

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در مقابل اما برخلاف آن که شعار سال (تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها) بر تولید تاکید دارد، اما معاونت معدنی وزارت صنعت اینگونه صلاح دانسته است که تولید کاتد مس، شمش آلومینیوم، محصولات فولادی و سیمان در سال جاری نسبت به سال ۹۹، کمتر تولید شوند.

احتمال می‌رود که علت این تصمیم میزان بالای تولید محصولات در سال ۹۹ باشد و ارقام در نظر گرفته شده برای سال جاری، پاسخگوی میزان تقاضا باشد.

طبق برنامه‌ریزی‌ها تصمیم گرفته شده است که در سال ۱۴۰۰، قریب به ۵۸ میلیون تن سیمان، ۲۳ میلیون تن محصولات فولادی، ۳۷۰ هزار تن شمش آلومینیوم و ۲۷۰ هزار تن کاتد مس تولید شود.

این در حالی است که در مجموع ۱۲ ماهه سال گذشته، ۶۹ میلیون و ۳۸۷ هزار تن سیمان، ۲۵ میلیون و ۶۹ هزار و ۶۰۰ تن محصولات فولادی، ۴۴۴ هزار و ۶۰۰ تن شمش آلومینیوم و ۲۹۰ هزار و ۸۰۰ تن کاتد مس تولید شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول