کد خبر:135877
پ
فاضلاب
وزیر نیرو:

ضرورت اعمال مدیریت مصرف بیش از ۳ هزارمگاوات در کشور

وزیر نیرو بر ضرورت اعمال مدیریت مصرف بیش از ۳ هزارمگاوات در کشور تاکید کرد.

وزیر نیرو بر ضرورت اعمال مدیریت مصرف بیش از ۳ هزارمگاوات در کشور تاکید کرد.

 

*** ضرورت اعمال مدیریت مصرف

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رضا اردکانیان در این نامه ضمن تشریح آخرین وضعیت صنعت برق، به تراز منفی تولید و مصرف برق اشاره کرد و خاطرنشان ساخت:

برای پیشگیری از بروز خاموشی در سال جاری، سه هزار و ۲۰۰ مگاوات بیشتر از سال ۹۹ نیازمند اجرای برنامه های مدیریت بار خواهیم بود .

افزایش قابل ملاحظه و زودهنگام دمای هوا سبب افزایش بی سابقه مصرف برق به میزان ۲۲ درصد در فروردین ماه ۱۴۰۰در مقایسه با سال ۹۹ شده و این در شرایطی است که کم بارشی نیز موجب کاهش ۳۴ درصدی حجم آب مخازن نیروگاه های برق آبی و متناسب با آن، کاهش ظرفیت تولید برق این نیروگاهها و ایجاد عدم توازن تولید و مصرف برق در کشور شده است.

وزارت نیرو با هدف تأمین برق پایدار، در طی یک سال گذشته به احداث واحدهای جدید نیروگاهی و شبکه های مورد نیاز اقدام و برای اجرای برنامه های مدیریت مصرف با همکاری مشترکان برنامه ریزی لازم را به عمل آورده است.

اما با عنایت به کاهش تولید نیروگاه های برق آبی، برای جلوگیری از بروز خاموشی نیاز به اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف به میزان ۳ هزار و ۲۰۰ مگاوات بیشتر از سال ۹۹ خواهـد بود.

 

*** پرداخت پاداش

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر نیرو در پایان این نامه با اشاره به پاداش‌های در نظر گرفته شده برای مشترکانی که در هر استان با برنامه‌های مدیریت بار همکاری کنند، ضمن بیان اینکه اختیار نحوه اختصاص این پاداش‌ها را به استانداران واگذار کرده است، افزود:

در این نامه‌ها که برای هر استان جداگانه ارسال شده سقف مصرف هر استان در ماه‌های اردیبهشت، خرداد و سه ماه تابستان تعیین و راهکارهای مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف نیز به استا‌ن‌های مذکور به صورت جداگانه، ارائه شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول