کد خبر:136002
پ
زرندی شاخص
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت:

برنامه وزارت صنعت برای تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، برنامه این وزارتخانه برای تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی در سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، برنامه این وزارتخانه برای تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی در سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

 

*** هدایت سرمایه‌های خرد مردمی به سمت تولید

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سعید زرندی در کارگروه تامین مالی، اظهار داشت:

در برنامه سال ۱۴۰۰ هدایت سرمایه‌های خرد مردمی به سمت تولید از طریق تامین مالی جمعی و ظرفیت ماده ۱۱ قانون رفع موانع تولید به عنوان یک پروژه دیده شده است.

این روش تأمین مالی در واقع از طریق جمع‌سپاری منابع مالی سرمایه‌گذاران به صورت یک کانال تأمین مالی مؤثر برای دریافت مقدار اندکی سرمایه از مردم جهت سرمایه‌گذاری‌های متوسط تعریف می‌شود که یک الگوی جدید تأمین سرمایه برای پروژه‌های جدید و طرح‌های نوآورانه و کسب و کارهای کوچک است.

حوزه‌های هدف این ابزار شامل فعالیت‌های دانش‌بنیان، استارت‌ها، فعال‌سازی، احیا و تقویت معادن، اصناف تولیدی و توزیعی، سرمایه در گردش SME ها، طرح‌های تکمیلی و توسعه در مقیاس کوچک و متوسط و … می‌باشد.

 

*** تأمین سرمایه شرکت‌های کوچک و دارای طرح و ایده نو

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون طرح و برنامه وزیر صنعت در پایان مهم‌ترین ویژگی این شیوه را تأکید بر هدایت سرمایه‌های خرد مردمی به سمت طرح‌های مولد دانست و تصریح کرد:

این شیوه یک ساختار شبکه‌ای را در تأمین مالی ایجاد می‌کند که در رقابت با الگو‌های سنتی واسطه‌گری مالی به حذف واسطه مالی (بانک) در تأمین مالی، تسریع و دسترسی به منابع،کاهش هزینه‌های مالی و … می‌انجامد.

تأمین سرمایه از این روش برای شرکت‌های بزرگ به خصوص شرکت‌هایی که در بورس و فرابورس پذیرش شده‌اند، منع شده است تا رقابت صرفاً برای تأمین سرمایه شرکت‌های کوچک و دارای طرح و ایده نو صورت پذیرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول