کد خبر:137527
پ
حاجی میرزایی
وزیر ورزش:

تعداد پایگاه‌های امتحانی دوازدهمی‌ها به ۷ هزار پایگاه افزایش یافت

وزیر آموزش و پرورش از افزایش تعداد پایگاه‌های امتحانی دوازدهمی‌ها به ۷ هزار پایگاه خبر داد.

وزیر آموزش و پرورش از افزایش تعداد پایگاه‌های امتحانی دوازدهمی‌ها به ۷ هزار پایگاه خبر داد.

 

*** اولویت وزارت آموزش و پرورش

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محسن حاجی میرزایی در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت خانه های آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان در سالن فارسی باشگاه انقلاب در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

سلامت دانش آموزان مهمترین اولویت وزارت آموزش و پرورش است و از دوازده پایه تحصیلی، امتحانات ۱۰ پایه به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

آزمون های پایه نهم و دوازدهم به دلیل تاثیرگذاری نمرات آزمون در مراحل بعدی تحصیل دانش آموزان به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

برای برگزاری امتحانات حضوری دستورالعمل ویژه از سوی وزارت بهداشت تعیین شده است.

دانش آموزان پایه نهم در مدارس خود امتحان می دهند و با توجه به تعطیلی سایر پایه های تحصیلی کل فضای مدرسه در اختیار آنها قرار می گیرد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد:

پایگاه های امتحانی دانش آموزان پایه دوازدهم هم به هفت هزار پایگاه رسیده است، پروتکل های بهداشتی بطور کامل در امتحانات حضوری رعایت می شود و مسوولان وزارت بهداشت هم بر نحوه برگزاری امتحانات نظارت خواهند داشت.

 

*** درخواست وزیر آموزش و پرورش از خانواده ها

 

وی از خانواده ها درخواست کرد که در دوران امتحانات از تجمع اطراف مدارس خودداری کرده و پروتکل ها را به طور کامل رعایت کنند. دانش آموزان نیز به بلوغ اجتماعی رسیده اند و می توانند از خود مواظبت کنند.

 

*** ثبت نام سال آینده دانش آموزان

 

به گزارش خبرگزاری سروش،  وزیر آموزش و پرورش در پایان، درباره ثبت نام سال آینده دانش آموزان، اظهار داشت:

در پایه اول ثبت نام به دلیل انجام مراحل مختلف مانند سنجش و تاثیر مهم آن در شناسایی مشکلات جسمی به صورت حضوری برگزار می شود اما ثبت نام سایر پایه ها به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول