کد خبر:138728
پ
۱۶۸۸۵۳۹۹۹
سروش گزارش می‌دهد:

اعتراف ژنرال صهیونیست به ناکامی نیروی هوایی اسرائیل در جنگ غزه

یک ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی اذغان کرد که نیروی هوای ارتش در تحقق اهدافش در جنگ غزه ناکام بوده است.

یک ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی اذغان کرد که نیروی هوای ارتش در تحقق اهدافش در جنگ غزه ناکام بوده است.

 

*** اعتراف ژنرال صهیونیست به ناکامی نیروی هوایی اسرائیل در جنگ غزه

 

به گزارش سروش، ژنرال «اهارون لیبران» اذعان کرد که نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی در تحقق اهداف خود در جنگ اخیر در غزه موفق عمل نکرد.

 

لیبران در مقاله‌ای در روزنامه «اسرائیل الیوم» عنوان کرد:

هرچند در جنگ اخیر نتایجی برابر حاصل شد، اما سخت است که بتوان گفت نیروی هوایی ارتش اسرائیل در این جنگ پیروز شد.

ادامه بمباران هوایی غزه این سوال راهبردی را مطرح می‌کند که آیا بمباران هوایی صرف برای تحقق اهداف اصلی کافی است؟

اولین گامی که نیروی هوایی نتوانست بدان دست یابد، جلوگیری از شلیک ۴۳۰۰ موشک و راکت و اعمال فشار به نهادهای مسلح در غزه برای درخواست آتش بس بود. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که حملات هوایی به تنهایی دشوار است و حملات هوایی برای حمله به نهادهای مسلح کافی نیست.

 

*** حملات رژیم صهیونیستی به غزه

 

نظامیان اشغالگر صهیونیست از ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را آغاز کردند که بر اثر آن، ۲۸۵ فلسطینی شهید و بیش از یک هزار و ۹۰۰ تن نیز زخمی شدند.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۲ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه‌های مقاومت در غزه، ۳۰ اردیبهشت ماه در یک نشست سه ساعته به طور اجماع با آتش بس موافقت کرد؛ این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۳۱ اردیبهشت، میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

در این درگیری‌ رژیم صهیونیستی با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید و گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه «گنبد آهنین» در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

از سوی دیگر، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پنجشنبه شب موافقت کرد که تحقیقات بین المللی درباره نقض حقوق بشر در درگیری‌های ۱۲ روزه میان نیروهای اشغالگر صهیونیست و گروه های فلسطینی در غزه را آغاز کند.

 

*** قطعنامه‌ سازمان ملل

 

به گزارش سروش، ۴۷ عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل مستقر در ژنو پس از جلسه ویژه که توسط سازمان همکاری اسلامی و هیئت فلسطینی در سازمان ملل برگزار شد، با ۲۴ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع قطعنامه‌ای برای انجام تحقیقات در مورد سوء استفاده‌های هدفمند علیه فلسطینیها و در سرزمین‌های اشغالی را تصویب کرد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول