کد خبر:138989
پ
زرند-انفجار-مهیب-۷۶۸x367
سروش گزارش می‌دهد:

انفجار در کارخانه فولاد زرند ایرانیان/ سومین آتش‌سوزی خبرساز یک هفته اخیر مهار شد

بامداد روز ۱۶ خردادماه سومین حادثه آتش‌سوزی خبرساز یک هفته اخیر همراه با صدای مهیب انفجار در کارخانه فولاد زرند ایرانیان رخ داد که با کمک عوامل امدادی مهار شد.

بامداد روز ۱۶ خردادماه سومین حادثه آتش‌سوزی خبرساز یک هفته اخیر همراه با صدای مهیب انفجار در کارخانه فولاد زرند ایرانیان رخ داد که با کمک عوامل امدادی مهار شد.

 

*** انفجار و آتش‌سوزی در کارخانه فولاد زرند

 

به گزارش سروش، در نخستین ساعات بامداد روز یک شنبه (۱۶ خردادماه) حادثه آتش‌سوزی همراه با صدای انفجار تقریبا شدیدی در کارخانه فولاد زرند ایرانیان رخ داد.

شایان ذکر است این آتش‌سوزی پس از ساعت‌ها کمک عوامل امدادی و آتش‌نشانان مهار شد.

 

*** فرماندار زرند/ سر ریز شدن مواد مذاب دلیل آتش‌سوزی بود

 

فرماندار زرند در خصوص دلیل وقوع این آتش‌سوزی، اظهار داشت:

در حادثه کارخانه فولاد زرند ایرانیان، سر ریز شدن مواد مذاب باعث آتش‌سوزی شده است، خوشبختانه حادثه هیچگونه خسارت جانی در بر نداشته و هم‌اکنون اتش مهار شده است.

 

علی صادق‌زاده در ادامه افزود:

در حادثه بامداد یک شنبه این کارخانه خوشبختانه حادثه آتش‌سوزی این واحد تولیدی هیچگونه خسارت جانی در بر نداشته و هم‌اکنون آتش مهار شده و خساراتی به کابل‌های اطراف محوطه کوره وارد شده است.

سرریز یکباره حجم مواد مذاب در کوره بلند فولادسازی باعث به‌وجود آمدن آتش و دود شده و انفجاری در محل کوره و یا قسمت‌های دیگر این کارخانه رخ نداده است.

 

فرماندار زرند در پایان سخنان خود با اشاره به حضور عوامل امدادی، اظهار کرد:

برای جلوگیری از حوادث احتمالی، گروه‌های نیرو‌های آتش‌نشانی و اورژانس در محل حادثه حاضر هستند و اطلاعات دقیق‌تر در خصوص این حادثه متعاقبا اعلام می‌شود.

 

*** روابط عمومی کارخانه فولاد زرند/ تلفات انسانی و آسیب تجهیزاتی نداشتیم

 

به گزارش سروش، روابط عمومی کارخانه فولاد زرند در پی وقوع حادثه در این کارخانه، اعلام کرد:

با توجه به انتشار تصاویر و اخبار در برخی از سایت‌های خبری، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، در بامداد یک شنبه ۱۶ خردادماه، در جریان خروج سرباره مذاب چدن از کوره بلند مجتمع فولاد زرند و در اثر تماس با هیدرولیک مسدودکننده مجاری، صحنه آتش‌سوزی ایجاد و در ادامه با ورود سرباره به حوضچه تخلیه، صدای مهیبی ایجاد که خوشبختانه موجب آسیب انسانی و تجهیزاتی نشده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول