کد خبر:139037
پ
سهام عدالت و بورس
سروش گزارش می‌دهد:

وعده جدید در مورد واریز بخش دوم سود سهام عدالت

در حالی که حدود سه ماه از واریز بخش نخست سود سهام عدالت سال ۹۸ گذشته است، بخش دوم سود هنوز واریز نشده و هر بار وعده جدیدی در مورد زمان یا نحوه واریز این سود اعلام می‌شود.

در حالی که حدود سه ماه از واریز بخش نخست سود سهام عدالت سال ۹۸ گذشته است، بخش دوم سود هنوز واریز نشده و هر بار وعده جدیدی در مورد زمان یا نحوه واریز این سود اعلام می‌شود.

 

*** وعده جدید در مورد واریز بخش دوم سود سهام عدالت

 

به گزارش سروش، سود سهام عدالت سال‌های ۹۵ تا ۹۷ طی یک مرحله به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شد، اما سود سال ۹۸ سرنوشت دیگری داشت و قرار شد طی دو مرحله به حساب سهامداران واریز شود، یعنی مرحله نخست در ۲۸ اسفندماه سال ۹۹ واریز شد و مشمولان ۵۰ درصد سود سهام خود را دریافت کردند.

در این راستا، قرار شد مرحله دوم سود در سال جدید واریز شود و حتی وعده داده شده بود این اتفاق قبل از ماه مبارک رمضان یعنی در اواخر فروردین ماه رخ دهد، اما این اتفاق نیفتاد و پس از آن اعلام شد که شرکت‌ها سود سهام را به شرکت سپرده‌گذاری واریز نکرده‌اند.

 

*** چه زمانی بخش دوم سود سهام عدالت واریز می‌شود؟

 

به گزارش سروش، در این راستا، حسین فهیمی – مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی – این خبر را اعلام کرد که نام پنج شرکتی که تاکنون سود سهام عدالت را به حساب این شرکت واریز نکرده‌اند، اعلام خواهد شد که این اتفاق نیز نیفتاد.

پس از آن شنیده‌هایی از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به گوش رسید مبنی بر این که از آنجایی که شرکت‌هایی که باید سود را پرداخت کنند یا با مشکل مالی رو به رو هستند یا برنامه افزایش سرمایه در آن احتمالا بخش دوم سود هم به دو بخش ۳۰ درصدی و ۲۰ درصدی تبدل شده و به حساب مشمولان واریز خواهد شد، اما این اتفاق رخ نداد و اخیرا وزیر اقتصاد و امور دارایی – اعلام کرده است که بخش دوم سود سهام عدالت تا قبل از عید قربان یعنی ۳۰ تیرماه سال جاری به حساب مشمولان واریز می‌شود.

دژپسند دلیل این تاخیر را جلوگیری از اعمال فشار بر شرکت‌های سرمایه پذیر اعلام کرده است.

در حالی که حدود یک ماه و نیم تا وعده وزیر برای واریز سود باقی مانده است، باید منتظر ماند و دید آیا این وعده اجرایی خواهد شد یا خیر.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه