کد خبر:139109
پ
طرح ملی مسکن
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی:

افت ۳ درصدی قیمت مسکن در فروردین ماه ۱۴۰۰

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی از افت ۳ درصدی قیمت مسکن در فروردین ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی از افت ۳ درصدی قیمت مسکن در فروردین ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** افت ۳ درصدی قیمت مسکن در فروردین ماه ۱۴۰۰

 

به گزارش سروش، محمود محمودزاده درباره چشم انداز بازار مسکن، اظهار داشت:

اگر اتفاق ویژه‌ای در سایر بازارهای موازی رخ ندهد حداقل تا پایان تابستان پایداری قیمت‌ها را در حوزه مسکن پیش بینی می‌کنیم.

 

وی از افت ۳ درصدی قیمت مسکن در فروردین ماه ۱۴۰۰ خبر داد و گفت:

این رقم در اردبیهشت ۱۴۰۰ حدود ۲ درصد بود با این تفاوت که در پی آنالیز قیمت‌ها در مناطق مختلف پایتخت شاهد هستیم که در برخی مناطق تهران در ماه گذشته تا ۱۶ درصد کاهش قیمت داشتیم.

وضعیت آنالیز قیمت‌ها در فروردین امسال نیز حاکی از رشد قیمت در ۵ منطقه تهران و کاهش قیمت در ۱۷ منطقه پایتخت است که این وضعیت در اردیبهشت‌ماه دوباره تکرار شد.

 

وی پیش‌بینی کرد که اگر بتوان سوداگران را از بازار مسکن خارج کرد و در عین حال در قالب طرح‌های اجرایی فعلی به بازار عرضه و تقاضا تعادل بخشید، کاهش و پایداری قیمت مسکن رخ خواهد داد.

بازار مسکن نسبت به حرکت منفی و مثبت بازارهای رقیب واکنش نشان می‌دهد و بازار مستقلی نیست که به صورت قطعی بتوان درباره آن اعلام نظر کرد.

 

*** کاهش و پایداری قیمت‌ها

 

به گزارش سروش، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی در پایان با اصشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش و پایداری قیمت‌ها، اظهار داشت:

اجرای سیاست‌های مسکنی در چند سال اخیر مثل تولید انبوه مسکن از طریق برنامه مسکن ملی و تحویل مسکن مهر و ثبت نام در سامانه املاک و اسکان و شناسایی خانه‌های خالی و عزم دولت برای دریافت مالیات از خانه‌های خالی کمک کرده که میزان نگهداری سرمایه در ملک کاهش داشته باشد و اگر بازارهای موازی با شوک قیمتی مواجه نشود سمت و سوی بازار به سمت کاهش قیمت و پایداری قیمت‌ها است.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول