کد خبر:139260
پ
رحمانی فضلی
وزیر کشور:

انتخابات با رعایت حداکثر شرایط بهداشتی برگزار خواهد شد

وزیر کشور از برگزاری انتخابات با رعایت حداکثر شرایط بهداشتی خبر داد.

وزیر کشور از برگزاری انتخابات با رعایت حداکثر شرایط بهداشتی خبر داد.

 

*** برقراری امنیت انتخابات

 

به گزارش سروش، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست هماهنگی انتخابات، اظهار داشت:

امروز جلسه مشترک هیات مرکزی اجرایی را با ستاد انتخابات کشور برگزار کردیم و گزارشات و نظرات را بررسی کردیم.

امروز هم در حوزه امنیت انتخابات گزارش مفصلی داده شد و اقداماتی که برای امنیت انتخابات از دی‌ماه به عمل آمده است و ستاد امنیت انتخابات تشکیل و اطلس انتخابات را که برای همه شهرها داریم را تقدیم کردیم که اعلام شد، طبق رصد مستمری که داریم در شرایط جاری مواجه با موضوع امنیتی خاصی در زمان انتخابات نخواهیم بود.

اما مسایل مستحدثه که قابل پیش‌بینی است را هم پیش‌بینی می‌کنیم و آمادگی پیشگیری از این مسایل در شرایط خاص را نیز داریم.

 

وی در ادامه افزود: در بخش کرونا و بهداشت انتخابات توضیحات داده شد که هم تعداد شعب و هم ساعات رای‌گیری افزایش داده شد و تلاش کردیم شرایط بهداشتی رعایت شود و همه عوامل اجرایی در شعب تست پی سی آر می‌دهند که موجب تسری و شیوع نشود و فاصله اجتماعی نیز رعایت می‌شود.

 

*** برگزاری انتخابات با رعایت شرایط بهداشتی

 

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد که با تمهیداتی که اندیشیده شده، انتخابات را با حداکثر رعایت شرایط بهداشتی برگزار خواهد شد.

 

رحمانی فضلی در ادامه خاطر نشان کرد:

نگرانی‌هایی درباره روز رأی‌گیری بود و بعضاً شایعه می‌شود که مثلا تعرفه نیست و یا احتمال قطعی برق وجود دارد؛ اعلام می‌کنیم که دستگاه‌های احراز هویت مجهز به باطری هستند و به‌صورت آفلاین می‌باشند و امکان هک شدن وجود ندارد.

به وزارت نیرو و مخابرات مثل همیشه اعلام شده که در آن ۲۴ ساعت روز رای‌گیری نباید در هیچ جای کشور قطعی داشته باشیم و آنها هم قول دادند. همچنین تعرفه‌ها نیز ۱۰ درصد بیش از نیاز توزیع شده و در این زمینه کمبودی نخواهیم داشت.

 

وزیر کشور در ادامه فزود:

درباره امکان و ایجاد شرایطی که اطمینان‌بخش باشد، برای جلوگیری از تخلفات با صراحت می‌گویم که در فرایند رأی‌گیری از مرحله‌ حضور مردم در شعبه‌ها تا مرحله شمارش نهایی، از تجریبات سال‌های گذشته استفاده کردیم و به هیچ وجه امکان تخلف و تقلب وجود ندارد.

در دور قبل هم سوالات و شکایاتی بود و در قوه قضاییه به آن رسیدگی شد و بیش از ۹۰ درصد آنها تبرئه شدند و مشکلی در فرآیند نبوده است.

 

*** مشارکت مردم در انتخابات

 

وی در ادامه به مشارکت مردم اشاره کرد و گفت:

کانون‌های مشارکت‌زای ما با کُندی و عدم فعالیت مواجه هستند؛ دانش‌آموزان و آموزش پرورش، دانشگاه‌ها از نظر مشارکت و فعالیت‌های سیاسی تعطیل است و مساجد که محل برگزاری اجتماعات بوده در حد نماز و اندک فعال هستند و این کانون‌های مشارکت‌زا فعالیت ندارند.

اکثر نامزدها در شهرستان‌ها و استان‌ها هنوز ستادی ندارند و علی‌القاعده وقتی ستاد ندارند، فعالیتی هم ندارند و ما برای برگزاری میتینگ‌ها امکان استفاده از ۳۰ درصد از فضا را داده‌ایم و تا امروز حتی یک میتینگ برگزار نشده است.

وضعیت مانند سال‌های قبل رخ می‌داده نیست و همه دستگاه‌ها، مردم و کانون‌های سیاسی و اجتماعی که توان تأثیرگذاری دارند، پای‌کار بیایند. امیدواریم با شروع تبلیغات انتخابات شوراهای شهر و روستا این تبلیغات در افزایش مشارکت و گرمی بازار تبلیغات موثر باشد.

 

*** برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها

 

به گزارش سروش، وزیر کشور در پایان، اظهار داشت:

برخی اعضا درباره مناظره‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها نیز پیشنهاداتی داشتند که ما فردا جلسه کمیسیون تبلیغات را برگزار خواهیم کرد.

ظرفیت‌ها و امکانات برای برگزاری انتخابات خوب مهیاست تا شاهد حضور پرشور مردم و شرایط امن، سالم و قانونی برای انتخابات باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول