کد خبر:139343
پ
اصناف
اتاق اصناف ایران درخواست کرد:

خودداری از قطع گاز و برق مشاغل آسیب‌ دیده تا پایان شهریورماه

اتاق اصناف ایران در بسته حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا اعلام کرد که شرکت‌های مرتبط با خدمات عمومی برق و گاز تا پایان شهریورماه از قطع خدمات به مشاغل به شدت آسیب‌ دیده به علت وجود بدهی خودداری کنند.

اتاق اصناف ایران در بسته حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا اعلام کرد که شرکت‌های مرتبط با خدمات عمومی برق و گاز تا پایان شهریورماه از قطع خدمات به مشاغل به شدت آسیب‌ دیده به علت وجود بدهی خودداری کنند.

 

*** خودداری از قطع گاز و برق مشاغل آسیب‌دیده تا پایان شهریورماه

 

به گزارش سروش، براساس اطلاعیه اتاق اصناف ایران در راستای حمایت‌های بیمه ای، صدور مجوزها و حامل‌های انرژی و سایر حمایت‌ها تحت عنوان تمدید بسته حمایت از کسب وکارها و مشاغل بشدت آسیب دیده از کرونا که در هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا به هشتم خرداد ماه که به تایید مراجع ذی ربط نیز رسیده است، برای مشاغل و کسب‌وکارهای به شدت آسیب‌دیده از کرونا حق بیمه سهم کارفرمایی اردیبهشت و خرداد ماه ۱۴۰۰ به مدت دو ماه امهال می‌شود.

 

*** رعایت شرط حفظ یا افزایش سطح اشتغال نیروی انسانی

 
 
همچنین برای مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب‌ دیده از کرونا، شمول بند (ث) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، موکول به رعایت شرط حفظ یا افزایش سطح اشتغال نیروی انسانی نخواهد بود.
کلیه مجوزهای صادره توسط دستگاه‌ها و نهادهای متولی صدور مجوز در کشور برای کلیه فعالیت‌ها و کسب‌وکارها و مشاغل تا تاریخ ۳۱ خرداد ماه تمدید می‌گردد.
تمامی مراجع صدور مجوز در کشور مکلف‌اند اقدامات و اطلاع‌رسانی لازم به ذینفعان را به عمل آورند.
شرکت‌های مرتبط با خدمات عمومی (برق و گاز) تا پایان شهریورماه از قطع خدمات به مشاغل و کسب‌وکارهای به شدت آسیب‌دیده به علت وجود بدهی، خودداری کنند.
موجرین اماکن موقوفه، مذهبی، آستان‌های متبرکه و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی مجازند حق‌ اجاره خود برای مشاغل و کسب‌ و کارهای به شدت آسیب‌دیده از کرونا را در سال ۱۴۰۰ معادل اجاره سال ۹۹ تعیین کنند.
اعتبار احکام هیئت مدیره و بازرسان اتحادیه‌های صنفی و هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف سراسر کشور که مهلت تصدی آنان به موجب قانون نظام صنفی خاتمه یافته یا خاتمه می‌یابد، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ تمدید می‌شود و برگزاری انتخابات اتحادیه‌ها تا این تاریخ به تعویق خواهد افتاد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول