کد خبر:139533
پ
۱۵۷۰۶۷۵۵۷
سروش گزارش می‌دهد:

ادامه بمباران استان‌های مأرب و صعده یمن از سوی ائتلاف سعودی

منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند، طی ساعات گذشته جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی استان‌های مأرب و صعده یمن را بمباران کردند.

منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند، طی ساعات گذشته جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی استان‌های مأرب و صعده یمن را بمباران کردند.

 

*** ادامه بمباران استان‌های مأرب و صعده یمن از سوی ائتلاف سعودی

 

به گزارش سروش، جنگنده بمب افکن های ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته ۱۴ بار شهرستان های صرواح و مدغل واقع در استان مأرب در غرب یمن را بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، جنگنده های ائتلاف سعودی همچنین در ۶ نوبت شهرستان کتاف استان صعده را نیز هدف قرار دادند.
این گزارش می افزاید، واحدهای توپخانه ارتش عربستان سعودی نیز مناطقی در شهرستان مرزی شدا در استان صعده را هدف قرار دادند.
همچنین در ادامه تحولات یمن، بنابر اعلام منابع نظامی این کشور ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۰ بار آتش بس در الحدیده را نقض کردند.
عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول