کد خبر:139557
پ
حماس
سروش گزارش می‌دهد:

واکنش سخنگوی حماس به اظهارات تحریک‌آمیز وزیر خارجه امارات

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به اظهارات تحریک‌آمیز وزیر خارجه امارات و درخواست او برای قرار گرفتن حماس و حزب الله در فهرست تروریستی واکنش نشان داد.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به اظهارات تحریک‌آمیز وزیر خارجه امارات و درخواست او برای قرار گرفتن حماس و حزب الله در فهرست تروریستی واکنش نشان داد.

 

*** واکنش سخنگوی حماس به اظهارات تحریک‌آمیز وزیر خارجه امارات

 

به گزارش سروش،  حازم قاسم  در توئیتی در واکنش اظهارات وزیر خارجه امارات علیه حماس، گفت:

سخنان تحریک آمیز «عبدالله بن زاید آل نهیان» علیه حماس با تمامی مفاهیم و ارزش‌های عربی و ملی منافات دارد.

این اظهارات کاملا همسو با روایت‌های دروغین و خواسته‌های صهیونیست‌ها است و به هیچ وجه با رویکرد و نگرش ملت‌های عربی حامی مقاومت در فلسطین همخوانی ندارد.
 
 

*** اظهارات وزیر خارجه امارات

 
 
وزیر خارجه امارات به تازگی در اظهاراتی تحریک‌آمیز علیه حماس اظهار داشت:
مایه تاسف است برخی کشورها در درج نام جنبش‌هایی همچون حماس، حزب الله یا اخوان المسلمین در لیست تروریسم تردید به خرج می‌دهند!
 
عبدالله بن زاید آل نهیان اخیرا در گفت وگو با پایگاه خبری «کمیته یهودی آمریکایی» تصریح کرد:
خنده دارد است که برخی کشورها تنها شاخه نظامی این جنبش‌ها را در  لیست تروریسم قرار می‌دهند در حالی که هیچ فرقی بین شاخه نظامی و سیاسی آن‌ها وجود ندارد.
 
وی ابراز امیدواری کرد که توافق عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی راه را برای دیگر کشورهای عربی جهت برقراری روابط با این رژیم هموار کند!
 
 
*** عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
 
 
به گزارش سروش، امارات به همراه بحرین، ۱۵ سپتامبر سال گذشته میلادی تحت حمایت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا، در کاخ سفید توافق نامه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی موسوم به «توافق ابراهیم» که در کشورهای عربی و اسلامی از آن به عنوان «توافق شرم» یاد می‌شود را امضا کرد. 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول