کد خبر:139896
پ
حذف نیمسال تحصیلی
معاون آموزشی وزیر علوم توضیح داد

حفظ کیفیت آموزش؛‌ دلیل اصرار وزارت علوم بر حضوری شدن کلاس‌ها

معاون وزیر علوم ، حفظ کیفیت آموزش؛ را دلیل اصرار این وزارتخانه بر حضوری شدن کلاس‌ها عنوان کرد.

معاون وزیر علوم ، حفظ کیفیت آموزش؛ را دلیل اصرار این وزارتخانه بر حضوری شدن کلاس‌ها عنوان کرد.

 

*** آسیب های حضور نیافتن دانشجویان در دانشگاه

 

به گزارش سروش، علی خاکی صدیق درباره آسیب های حضور نیافتن دانشجویان در دانشگاه ها، اظهار داشت:

دانشجویان برای اینکه رشد کنند و از نظر فکری به بلوغ برسند و ارتقا یابند، نیازمند حضور در محیط دانشگاه هستند و باید با سایر دانشجویان و استادان همچنین کارکنان تعامل داشته باشند.

 

وی محرومیت دانشجویان از این فضا را یک آسیب جدی دانست و گفت:

آموزش الکترونیکی که در پاندمی کرونا در دستور کار معاونت آموزشی وزارت علوم، قرار گرفت یک ضرورت بود؛ چرا که نمی خواستیم آموزش در کشور تعطیل شود که البته با همت دانشگاهیان این وقفه رخ نداد.

 

*** آموزش حتی یک روز هم در کشور تعطیل نشد

 

خاکی صدیق با تاکید بر اینکه آموزش حتی یک روز هم در کشور تعطیل نشد، به دیگر چالش آموزش عالی در بحران کرونا اشاره و تاکید کرد:

یکی از چالش ها در آموزش الکترونیکی، دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی است؛ در این زمینه دانشگاه های برتر از نرم افزارها استفاده می کنند و کلاس های عملی شان را هم به صورت الکترونیکی می توانند اجرا کنند اما این موضوع هنوز در همه دانشگاه ها توسعه نیافته است.

دروس عملی برخی از دانشگاه ها به تاخیر می افتد که اصلا خوب نیست یا اگر برگزار می کنند با کیفیت بالا برگزار نمی شود. در بحث امتحانات اما آسیب های خاصی نداریم و بسیاری از اعضای هیأت علمی روش های خود را دارند و در طول ترم ارزیابی هایی با صحت بالا انجام می دهند.

با این حال با توجه به عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت و قطعی برقی که با آن مواجه هستیم، ترجیح بر این است که امتحانات به صورت حضوری برگزار شود اما کرونا این اجازه را نداد.

 

*** ارتقای کیفی آموزش

 

به گزارش سروش، معاون وزیر علوم در پایان، اظهار داشت:

دانشی که الان برای آموزش الکترونیکی در دانشگاه ها داریم، قبل از اسفند ۹۸ که زمان آغاز شیوع بیماری کرونا بود اصلا نداشتیم.

بنابراین امیدواریم وقتی کلاس ها به صورت حضوری شروع می شوند، آموزش های مجازی با آموزش حضوری دانشجویان در دانشگاه ها ترکیب شود تا شاهد ارتقای کیفی آموزش به صورت چشمگیر در دانشگاه ها باشیم.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول