کد خبر:141527
پ
معاملات بورس
کارشناس بازار سرمایه:

ریسک‌های سیاسی؛ مهمترین ریسک پیش روی بازار سرمایه/ وضع شاخص بورس، بهبود خواهد یافت

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه وضع شاخص بورس، بهبود خواهد یافت، ریسک‌های سیاسی را مهمترین ریسک پیش روی بازار سرمایه در شرایط فعلی دانست.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه وضع شاخص بورس، بهبود خواهد یافت، ریسک‌های سیاسی را مهمترین ریسک پیش روی بازار سرمایه در شرایط فعلی دانست.

 

*** روند معاملات بورسی

 

به گزارش سروش، سلمان نصیرزاده پیرامون روند معاملات بورسی، اظهار داشت:

در چند وقت اخیر شرکت های پتروشیمی، فولادی، سنگ آهنی و سیمانی گزارش‌های خوبی را نسبت به سایر شرکت‌ها ارائه دادند و با شرایطی مناسب‌تر برای سرمایه‌گذاری همراه شدند.

نماد هر یک از این شرکت‌ها که در وضعیت مناسبی قرار داشته باشند مورد توجه سهامداران خواهند بود و شاهد اثر معاملات آن‌ها در تابلوی معاملاتی بورس و بهبود وضعیت شاخص بورس خواهیم بود.

 

وی در ادامه افزود:

در هفته دوم مرداد ماه، بازار به دنبال روند معاملات نخستین روزهای آغازین این ماه، شرایط مطلوب‌تری را در پیش می‌گیرد اما به نظر می رسد که بازار در نیمه دوم مرداد ماه تا حدودی تحت تاثیر برخی از مسایل سیاسی باشد.

این احتمال وجود دارد که بازار در نیمه دوم مرداد ماه رفتار محافظه کارانه‌تری را داشته باشد که این موضوع به طور حتم در روند معاملات مرداد ماه بازار موثر خواهد بود.

بازار بر اساس متغیرهای بنیادین پیش می‌رود و معاملات این بازار با توجه به گزارش مناسب شرکت‌ها و روند قیمت‌ها در بازار جهانی، وضعیت معقولی را در پیش می گیرد.

 

*** ریسک‌های تهدیدکننده معاملات بورس

 

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ریسک‌های تهدیدکننده معاملات بورس در شرایط فعلی بازار، گفت:

با توجه به شرایط کنونی کشور، مهمترین ریسک پیش روی بازار، وجود برخی از ریسک‌های سیاسی است که تا حدودی معاملات این بازار را تحت تاثیر خود قرار داد و سهامداران را دچار شک و تردید برای سرمایه‌گذاری در این بازار کرد.

 

وی پیرامون بخش بین‌الملل، ابراز داشت:

در بخش بین‌الملل با توجه به ابهامات موجود در حوزه برجام، فضای سیاسی حاکم در کشور با قرار گرفتن در کنار دیگر مسایل داخلی کشور بر روند بازار تاثیرگذار خواهند بود و این احتمال وجود دارد که برخی از مسایل سیاسی روند معاملات و سرمایه گذاری در این بازار را با احتیاط همراه کند.

می توان گفت به لحاظ فضای بین‌المللی برخی از ابهام‌ها در کشور وجود دارد که در صورت رفع آن‌ها می‌توان شاهد روزهایی بهتر در بازار بود.

 

*** شرایط فعلی بازار

 

نصیرزاده درباره شرایط فعلی بازار، مطرح کرد:

از نظر بنیادی، بازار به شرایطی با ثبات رسیده است و قیمت سهام در وضعیت منطقی‌تری قرار دارد که این موضوع می‌تواند انگیزه سهامداران را برای ورود دوباره نقدینگی‌های در اختیار خود و سرمایه‌گذاری در بازار سهام افزایش دهد.

 

*** بهبود روند معاملات در تیر ماه

 

به گزارش سروش، کارشناس بازار سرمایه در پایان، اظهار داشت:

معاملات بورس در تیر ماه گزارش محور بود؛ بیشتر توجه خود را به سمت سهام بنیادین معطوف کرد و به دنبال آن شاخص بورس تحت تاثیر همین صنایع، شرایط خوبی را در پیش گرفت.

ایرنا

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول