کد خبر:141804
پ
شستا
وزیر تعاون:

پرداخت سالانه ۲ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه به مشاغل خانگی/ جزئیات ‌مصوبات نشست ستاد ساماندهی مشاغل خانگی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب پرداخت سالانه ۲ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه به مشاغل خانگی خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب پرداخت سالانه ۲ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه به مشاغل خانگی خبر داد.

 

 

*** پرداخت وام قرض الحسنه به مشاغل خانگی

 

به گزارش سروش، محمد شریعتمداری در آخرین نشست ستاد ساماندهی مشاغل خانگی در دولت دوازدهم با اشاره به سهم سه درصدی مشاغل خانگی از کل اشتغال کشور، اظهار داشت:

بانک مرکزی، پرداخت ۲هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه سالانه به مشاغل خانگی را تصویب و به وزارتخانه اعلام کرده که بزودی توزیع بانکی-استانی آن توسط وزارتخانه تعیین و به استانها ابلاغ خواهد شد.

 

*** جزئیات مصوبات این نشست

 

بر همین اساس مقرر شد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منابع مورد نیاز برای تسهیلات و کمک های فنی اعتباری برای توسعه مشاغل خانگی را با هماهنگی دستگاه های عضو ستاد در بودجه سالانه ذیل بند ب ماده ۱۶ قانون بودجه کشور پیشنهاد کند.

علاوه بر این به منظور برخورداری صاحبان مجوز مشاغل خانگی از تعرفه های حمایتی حامل های انرژی،(آب، برق، گاز ) دبیرخانه ستاد با هماهنگی دستگاه های اجرایی ذیربط فهرست رشته های انرژی برمشاغل خانگی را تعیین نموده وبا هماهنگی وزارت نیرو ترتیبی اتخاذ می گردد تا متقاضیان فعال در این رشته ها تا زمانی که مجوز/گواهی آنان دارای اعتبار بوده و با تایید دستگاه اجرایی ذیربط فعال هستند از تعرفه های حمایتی حامل های انرژی،(آب، برق، گاز )بهره مند شوند .

همچنین پذیرش مهارت ، تجربه کاری و صدور مجوز برای متقاضیان مشاغل خانگی فاقدگواهی مهارتی با تأیید دستگاه اجرایی ذیربط، مطابق مفاد شیوه نامه پذیرش مهارت و تجربه کاری متقاضیان مشاغل خانگی فاقد گواهی مهارتی، امکان پذیر است.

به گزارش صنایع، بر اساس مصوبات ستاد مشاغل خانگی قرار شد به منظور کاهش تعرفه صدور و تمدید شناسه نظارت بهداشتی فعالیت های مشاغل خانگی، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان ترتیبی اتخاذ شود تا تعرفه های صدور پروانه بهداشتی فعالیت های مشاغل خانگی از فعالیت های مرتبط با کارخانه ها و لوازم آرایشی وبهداشتی متمایز شود.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول