کد خبر:143503
پ
محاکم قضایی
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران:

انتظار داریم موجودی محاکم تا پایان مهر به زیر ۷۰۰ فقره برسد

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از همه مجتمع‌های قضایی تهران خواست تا آخر مهرماه امسال، موجودی بیشتر از ۷۰۰ فقره نداشته باشند .

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از همه مجتمع‌های قضایی تهران خواست تا آخر مهرماه سال جاری، موجودی بیشتر از ۷۰۰ فقره نداشته باشند.

 

*** موجودی محاکم تهران تا پایان مهر به زیر ۷۰۰ فقره برسد

 

به گزارش سروش، نشست شورای معاونان دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران با حضور یحیی جعفری، و همچنین معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری و معاونین ستادی، سرپرستان و جانشینان مجتمع‌های قضایی تهران با موضوع بررسی علل اطاله دادرسی و ارائه راهکارهای مناسب جهت تعیین تکلیف فوری پرونده‌های معوق به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

 

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران، منصب قضاوت و فعالیت‌های حقوقی را از حیث رفع حاجات مردم یک نعمت الهی دانست و گفت:

این لطف الهی بوده که ما را در چنین منصبی قرار داده است تا بتوانیم خدمتگذار خوبی برای رفع مشکلات و درخواست‌های مردم باشیم.

 

وی با اشاره به عملکرد مثبت محاکم در مردادماه سال جاری گفت:

در این ایام توانستیم به لطف خداوند از ۱۱ مجتمع قضایی بازدید کنیم و آنچه شاهد بودیم، صحنه‌هایی همراه با ایثار و تلاش جهادی همکاران بود.

 

جعفری در بخش مهمی از صحبت‌های خود به هدف‌گذاری و برنامه ریزی انجام شده با توجه به سیاست‌های تحولی محاکم در آینده اشاره کرد و افزود:

از همه مجتمع‌های قضایی تهران به ویژه سرپرستان آن‌ها انتظار داریم تا آخر مهرماه امسال، تمامی شعب محاکم، موجودی بیشتر از ۷۰۰ فقره نداشته باشند و دستیابی به این توفیق، نزدیک است.

 

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در پایان ضمن تقدیر از سرپرستان و کارکنان قضایی در مجتمع‌های قضایی تهران بیان کرد:

انتظار داریم حضور و سرکشی مدیران و مسئولان قضایی در دفاتر شعب و… نهادینه و به عنوان یک ارزش تلقی شود.

 

*** عملکرد محاکم تهران خوب بوده است

 

به گزارش سروش، معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران نیز در این نشست ضمن تقدیر از خدمات همه مدیران، کارکنان قضایی و اداری در مجتمع‌های قضایی تهران گفت:

در برخی حوزه‌ها از جمله حقوقی، کیفری، خانواده و اجرای احکام با توجه به شرایط بیماری کرونا و تعطیلات ناشی از آن، محاکم تهران عملکرد بسیار خوب و رو به رشدی داشته اند.

 

همچنین در این نشست سرپرستان و معاونان دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران به بیان دیدگاه‌ها، نظرات، انتقادات و پیشنهادات با موضوع بررسی علل اطاله دادرسی و ارائه راهکارهای مناسب جهت تعیین تکلیف فوری پرونده‌های معوق در فضای حرفه‌ای و صمیمی پرداختند.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه