کد خبر:144026
پ
پرچم طالبان
سروش گزارش می‌دهد:

حکومت جدید در افغانستان رسما آغاز به کار کرد

نخست وزیر دولت موقت طالبان، با برافراشتن پرچم این گروه بر فراز کاخ ریاست جمهوری افغانستان، رسما آغاز به کار حکومت جدید را اعلام کرد.

نخست وزیر دولت موقت طالبان، با برافراشتن پرچم این گروه بر فراز کاخ ریاست جمهوری افغانستان، رسما آغاز به کار حکومت جدید را اعلام کرد.

 

*** آغاز به کار رسمی حکومت طالبان بر افغانستان

 

به گزارش سروش، همزمان با برگزاری مراسم سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر در آمریکا، رئیس شعبه چند رسانه‌ای کمیسیون فرهنگی طالبان از برفراشته شدن پرچم این گروه توسط نخست وزیر دولت موقت طالبان، در مراسمی ساده بر فراز کاخ ریاست جمهوری افغانستان خبر داد.

 

«احمدالله متقی» در این باره گفت:

به اهتزاز درآمدن پرچم به معنی آغاز رسمی کار دولت جدید در افغانستان است.

 

رئیس جمهور اسبق افغانستان نیز در توییتی که در همین رابطه منتشر کرد خواستار «صلح و ثبات» شد و ابراز امیدواری کرد که کابینه موقت جدید که هیچ زن یا شخصیت‌هایی غیر از طالبان را شامل نمی‌شود، تبدیل به دولتی شامل افراد از همه قومیت‌ها شود چرا که دولتی فراگیر می‌تواند چهره واقعی کل افغانستان باشد.

 

به گزارش سروش، لازم به ذکر است، طالبان هفته گذشته فهرست اعضای کابینه و رئیس دولت جدید در افغانستان را معرفی کرد که بر خلاف وعده‌های اولیه این گروه، خبری از فراگیر بودن و وجود چهره‌ها و شخصیت‌ها از اقوام مختلف این کشور در دولت مذکور نیست.

جبهه پنجشیر به رهبری «احمد مسعود» که در حال مبارزه با طالبان در دره‌های ولایت پنجشیر و نواحی اطراف آن است، با بیان اینکه کابینه معرفی شده از سوی طالبان مشروعیت ندارد، اعلام کرد:

این جبهه بعد از مشورت با شخصیت‌های سیاسی، ساختار حکومت انتقالی مردم سالار را اعلام خواهد کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول