کد خبر:144064
پ
استقبال از نخست وزیر عراق
سروش گزارش می‌دهد:

استقبال رئیس جمهور از نخست وزیر عراق در سالن اجلاس سران

رئیس جمهور به طور رسمی از نخست وزیر عراق که برای گفتگو با مقامات کشورمان به تهران آمده است، در ساختمان اجلاس سران استقبال کرد.

رئیس جمهور به طور رسمی از نخست وزیر عراق که برای گفتگو با مقامات کشورمان به تهران آمده است، در ساختمان اجلاس سران استقبال کرد.

 

 *** استقبال رئیس جمهور  کشورمان از نخست وزیر عراق 

 

به گزارش سروش، در مراسم استقبال رسمی و پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور، آیت الله سید ابراهیم رئیسی و مصطفی الکاظمی از یگان تشریفات مستقر در جایگاه، سان دیدند و سپس هیات‌های عالیرتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.

 

بلافاصله پس از مراسم استقبال رسمی، مذاکرات دو جانبه رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر عراق آغاز شد.

 

توسعه و تحکیم هر چه بیشتر همکاری‌های دو جانبه در زمینه های مختلف  سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و تبادل نظر پیرامون مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، از جمله مهمترین محورهای مذاکرات هیات های عالیرتبه دو کشور اعلام شده است.

 

نخست وزیر عراق که در چارچوب یک سفر رسمی دو جانبه و به منظور دیدار و مذاکره با مقام‌های کشورمان به ایران سفر کرده است، صبح امروز با استقبال وزیر نیرو و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، وارد تهران شد.

 

به گزارش سروش، این سفر در حالی انجام میشود که در ششم شهریور امسال نشست همسایگان عراق در بغداد با حضور چندین مقام بلند پایه به همراه رئیس جمهور فرانسه برگزار شد.

شرکت کنندگان در آن نشست، بر لزوم افزایش تلاش ها برای همکاری جهت برقراری امنیت و همچنین کاستن از تنش ها در منطقه تاکید کردند.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول