کد خبر:144042
پ
میرکاظمی
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

عزم دولت سیزدهم برای اصلاح راهبردهای توسعه اقتصادی/ مردم از جهت اقتصادی در تنگنا قرار گرفته‌اند

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مردم از جهت اقتصادی در تنگنا قرار گرفته‌اند از عزم دولت سیزدهم برای اصلاح راهبردهای توسعه اقتصادی خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مردم از جهت اقتصادی در تنگنا قرار گرفته‌اند از عزم دولت سیزدهم برای اصلاح راهبردهای توسعه اقتصادی خبر داد.

 

*** راهبردهای توسعه اقتصادی

 

به گزارش سروش، سید مسعود میرکاظمی درباره تعیین شاخص‌های اقتصادی، اظهار کرد:

باید جایگاه توسعه استان در تمامی بخش‌ها با توجه به نتایج پروژه آمایش سرزمین مشخص شود، تا با تعیین این نقش و جایگاه شاخص‌های اقتصادی، هدف‌گذاری و محقق شود.

راهبردهای توسعه مبتنی بر توزیع درآمدهای نفتی که میراث بجای مانده از آغاز دولت‌های سازندگی در کشور است بدون انجام مطالعات عمیق رویکردهای توسعه‌ای وضعیت اقتصادی را روز به روز پیچیده‌تر و سخت‌تر نموده است که عزم دولت سیزدهم در اصلاح این راهبردها خواهد بود.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

در حوزه علم و فناوری پیشرفت‌های خوبی در کشور به وجود آمده اما برای اثربخش نمودن زیرساخت‌های موجود لازم است در “سیاست‌های کلان راهبردی توسعه” بازنگری شود.

مردم از جهت اقتصادی در تنگنا قرار گرفته‌اند، بنابراین همه برنامه‌ها باید برای رفع این تنگناها باشد.

 

*** الگوی بودجه‌ریزی اقتصادی

 

به گزارش سروش، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان، اظهار داشت:

باید الگوی بودجه‌ریزی اقتصادی مبتنی بر برنامه و با محوریت رشد اقتصادی باشد و از پروژه محوری به سمت اقتصاد محوری حرکت کرد تا اثربخشی لازم را در زندگی مردم و کشور پیداکند.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول