کد خبر:144340
پ
اولیانوف
دفاع تمام قد مسکو از تهران

ادعاهای ضد ایرانی غرب در موضوع هسته ای، محلی از اعراب ندارند

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی، اتهامات و ادعاهای غرب مبنی بر امکان دست یابی ایران به سلاح هسته‌ای را بی‌اساس خواند.

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی، اتهامات و ادعاهای غرب مبنی بر امکان دست یابی ایران به سلاح هسته‌ای را بی‌اساس خواند.

 

*** ادعاهای ضد ایرانی غربی‌ها، بی اساس هستند

 

به گزارش سروش، «میخائیل اولیانوف» ضمن اعلام حمایت کشورش از مذاکرات احیای برجام، اعلام کرد:

هیچ نشانه‌ای از اینکه ایران بر روی پروژه دستیابی به سلاح هسته‌ای کار می‌کند، مشاهده نشده است و تمامی اتهامات غربی ها درباره این موضوع، محلی از اعراب ندارند و بی اساس هستند.

 

وی در این رابطه گفت:

از چنین گمانه زنی‌هایی استقبال نمی‌شود زیرا ساختن بمب هسته‌ای برای یک کشور غیر هسته‌ای بسیار دشوار است.

هیچ نشانه‌ای  نیز وجود ندارد که نشان دهد ایران مشغول کار در این راستا است و این (ادعاها) چیزی نیست جز گمانه زنی هایی که قصد ایجاد بحث و جدل درباره این مسئله را دارد، آن هم موقعی که همه طرف‌های دخیل باید با یکدیگر به همراه آمریکا دوباره بر سر میز مذاکره بنشینند و مسئله احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را حل کنند.

 

لازم به ذکر است که اظهارات اولیانوف در پاسخ به مقاله اخیر نیویورک تایمز مطرح شده است.

 

نشریه مذکور به نقل از کارشناسانی که آخرین گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تجزیه و تحلیل کرده‌اند، مدعی شده بود که ایران می‌تواند تقریباً در بازه زمانی یک ماهه، مقدار کافی مواد هسته‌ای برای ساخت یک کلاهک اتمی را به دست آورد.

 

*** ایران آماده بازگشت به مذاکرات وین است

 

اولیانوف همچنین با اشاره به اینکه روسیه از اعلام آمادگی ایران برای از سرگیری مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای استقبال می‌کند، گفت:

تاریخ دقیق از سرگیری مذاکرات هنوز مشخص نیست اما با این حال، سخنگوی رسمی وزارت خارجه ایران اعلام کرده که روند مذاکرات به زودی از سر گرفته می‌شود.

قبلاً چنین اظهاراتی از سوی طرف ایرانی صورت نگرفته بود و اظهارات اخیر سخنگو، نشانگر این مسئله است که ایرانیان تقریباً آماده بازگشت به میز مذاکره در وین هستند و اگر چنین باشد، ما از آن استقبال می‌کنیم زیرا معتقدیم که زمان آن فرا رسیده است.

 

به گزارش سروش، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی، پیشتر نیز از موفقیت‌آمیز بودن سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران خبر داده و گفته بود که شورای حکام از نتیجه آن استقبال خواهد کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول