کد خبر:144372
پ
بنادر خزر
سروش به نقل از ترندنیوز گزارش می‌دهد:

مزایای ایجاد اپراتور واحد برای حمل و نقل تجاری در دریای خزر

ایجاد اپراتور واحد برای حمل و نقل تجاری در دریای خزر مدتی است بین کشورهای منطقه مطرح شده است که باید مزایای آن مورد بررسی قرار گیرد.

ایجاد اپراتور واحد برای حمل و نقل تجاری در دریای خزر مدتی است بین کشورهای منطقه مطرح شده است که باید مزایای آن مورد بررسی قرار گیرد.

 

*** اپراتور واحد در مسیر تجاری ترانس خزر

 

به گزارش سروش، به نقل از ترندنیوز اگر مسیر تجاری ترانس خزر دارای یک اپراتور واحد باشد، حرکت و نقل و انتقالات کالا را تا حد زیادی ساده می کند.

 

یک کارشناس آسیای میانه درباره اپراتور واحد خزر، اظهار داشت:

در صورتی که  مسیر تجاری ترانس خزر دارای یک اپراتور واحد باشد، مسائل بوروکراتیک و اداری  مانند تبادل اسناد بین کشورهای این حوزه بسیار ساده می‌شود.

 

تیمور عمروف همچنین گفت:

یک اپراتور واحد تبادل کالا بین کشورهای در این مسیر تجاری را تسریع می‌کند.

 

*** دعوت از آذربایجان برای مشارکت در طرح‌های صنعتی

 

قزاقستان اخیرا پیشنهاد ایجاد یک اپراتوری واحد برای اجرای مسیر تجاری ترانس خزر را به صورت مشترک با جمهوری آذربایجان ارائه کرد.

در این راستا، وزیر تجارت و ادغام قزاقستان در سفر به جمهوری آذربایجان، در این باره در یکی از صفحات مجازی خود این پیشنهاد را مطرح کرد.

 

باخیت سلطانوف پیرامون دعوت از سایر کشورها، اظهار داشت:

در جلساتی که در باکو برگزار شد از همکاران آذربایجانی دعوت شد تا در اجرای پروژه‌های همکاری صنعتی در مراکز تجاری و لجستیکی مرزی قزاقستان (بنادر خورگوس، آسیای مرکزی، آکتائو و غیره) و همچنین در توسعه یک مرکز تجاری جدید بر اساس زیرساخت‌های بندری موجود در دریای خزر اقدام نمایند.

 

به گزارش سروش، وزیر تجارت و ادغام قزاقستان در پایان، ابراز داشت:

وظیفه اپراتور واحد این است که همه کشورهای ترانزیتی را در طول مسیر آسیا– اروپا (اوراسیا) و همچنین مسیر عکس هماهنگ کند .

یک تعرفه واحد نیز برای کل مسیر این کریدور وضع کند که این خود باعث رونق تجارت در این منطقه می‌شود و چنین تعرفه‌ای تدارکات تجاری را تا حد زیادی تسهیل می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول