کد خبر:144347
پ
ژنرال مارک میلی
روزنامه واشنگتن پست فاش کرد

تماس مخفیانه ژنرال ارشد ارتش آمریکا با پکن از بیمِ حمله ناگهانی ترامپ به چین

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا سال میلادی گذشته در دو تماس تلفنی مخفیانه به همتای چینی خود در مورد احتمال آغاز یک جنگ از سوی «دونالد ترامپ» هشدار داد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا سال میلادی گذشته در دو تماس تلفنی مخفیانه، به همتای چینی خود در مورد احتمال آغاز یک جنگ از سوی «دونالد ترامپ» هشدار داد.

 

*** تماس مخفیانه ژنرال ارشد ارتش آمریکا با چین از بیمِ حمله ناگهانی ترامپ

 

به گزارش سروش، روزنامه واشنگتن پُست در گزارشی نوشت که یک ژنرال بلندپایه ارتش آمریکا سال میلادی گذشته، قبل و پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، دوبار با همتای چینی خود به طور مخفیانه تماس گرفت تا به وی نسبت به احتمال آغاز یک جنگ با چین از سوی «دونالد ترامپ» هشدار دهد.

 

طبق گزارش روزنامه واشنگتن پست، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده روز سی اُم اکتبر ۲۰۲۰- چهار روز پیش از انتخابات آمریکا و همچنین روز هشتم ژانویه، دو روز پس از یورش طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره، با ژنرال «لی ژوچنگ» از ارتش آزادی‌بخش خلق چین تماس گرفته است.

 

بنا بر این گزارش، در این تماس‌های مخفیانه، ژنرال  «مارک میلی» کوشیده تا به همتای چینی خود اطمینان خاطر دهد که ایالات متحده در وضعیت باثباتی قرار دارد و قصد حمله ندارد و اگر زمانی قرار شد به فرمان ترامپ حمله‌ای صورت بگیرد، وی پیش از آن، به همتای چینی خود اطلاع می دهد.

 

لازم به ذکر است، مبنای این گزارش واشنگتن پست، کتابی جدید به نام «خطر جدی» (پریل) به قلم باب وودوارد و رابرت کوستا است که نتیجه گفتگوی این دو نویسنده با ۲۰۰ منبع آگاه می‌باشد و قرار است هفته آینده منتشر شود.

دفتر ژنرال «مارک میلی » تاکنون از هرگونه اظهارنظری در این باره خودداری کرده است.

 

***  همراهی ارتش با سناتورهای دموکرات آمریکا علیه ترامپ

 

برخی منابع نوشتند که انگیزه اصلی ژنرال مارک میلی برای برقراری تماس‌های مخفیانه با همتای چینی خود، به دلیل تماس تلفنی «نانسی پلوسی» از سناتورهای دموکرات که در آن زمان در مقام رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قرار داشت، بوده است.

«نانسی پلوسی» آن زمان در تماس تلفنی، از ژنرال میلی در مورد تدابیر حفاظتی برای بازداشتن این «رئیس جمهور دمدمی مزاج»، ( ترامپ) از راه اندازی یک جنگ هسته‌ای با چین می پرسد.

 

به گزارش سروش، طبق متن این مکالمه تلفنی، نانسی پلوسی به مارک میلی گفته بود که «تو میدانی که او [ترامپ] دیوانه است» و ژنرال میلی نیز در پاسخ پلوسی گفته بود که «من در مورد همه چیز با شما موافق هستم».

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول