کد خبر:144388
پ
بنی گانتز،وزیر جنگ اسراییل
با طرح ادعاهای تکراری

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای مهار برنامه هسته‌ای ایران نسخه پیچید

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی است که این رژیم با مذاکرات احیای برجام مشکلی ندارد اما آمریکا باید طرح جایگزینی را هم تدارک ببینند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی است که این رژیم با مذاکرات احیای برجام مشکلی ندارد اما آمریکا باید طرح جایگزینی را هم تدارک ببینند.

*** وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای مهار برنامه هسته‌ای ایران نسخه پیچید

به گزارش سروش، «بنی گانتز» در مصاحبه با «فارین پالیسی» ادعایی را مطرح کرد که از سوی این روزنامه آمریکایی به منزله تغییر آشکار رویکرد این رژیم در شیوه خصومت ورزی با برنامه هسته‌ای ایران تعبیر شد.

به ادعای گانتز، رژیم صهیونیستی مایل است تا بازگشت آمریکا به میز مذاکره با ایران و حصول توافق با این کشور را بپذیرد حال آنکه همزمان به واشنگتن فشار می‌آورد تا در صورت ناکامی مذاکره، یک پاسخ مقتدرانه را تدارک ببیند!

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه این ادعا افزود:

رویکرد فعلی دولت بایدن را که می کوشد برنامه هسته‌ای ایران را مهار کند، قبول دارم.

اسرائیل خواستار آن است که آمریکا یک «پلن B» هم اتخاذ کند که شامل فشارهای اقتصادی کلان در صورت شکست مذاکرات است.

این مقام صهیونیست در ادامه هذیان گویی های خود به «پلن C» اسرائیل هم اشاره کرد که شامل اقدام نظامی است.

به ادعای گانتز، ایران تا ساخت نخستین بمب هسته‌ای فقط دو تا سه ماه فاصله دارد و با توجه به بدبینی او به راهکار دیپلماتیک، طرح «پشتیبان» مد نظر رژیم صهیونیستی می‌تواند شامل فشارهای سیاسی، دیپلماتیک و اقتصادی همه جانبه از سوی آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و حتی چین باشد.

وی در پایان گفت:

باید با چین تماس بگیریم و آسیا هم باید نقش ایفا کند.

اسرائیل توانایی هدایت «پلن B » را ندارد زیرا ما نمی‌توانیم رژیم تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی را ایجاد کنیم و آمریکا باید این کار را انجام دهد.

به گزارش سروش، ادعاهای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می‌شود که کابینه نفتالی بنت برخلاف کابینه بنیامین نتانیاهو، بر این باور است که باید اختلافات با آمریکا درباره برجام را کنار گذاشت و آنها را به طور خصوصی حل و فصل کرد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول