کد خبر:144410
پ
تانکر نفتکش سوخت ایران به لبنان
قدرت نمایی در مدیترانه

دهها تانکر حامل سوخت ایران وارد لبنان شدند

برخی رسانه‌ها با انتشار فیلم ها و تصاویری، از ورود دهها تانکر حامل سوخت مازوت و گازوئیل ایران به لبنان، علیرغم وجود تهدیدات فراوان دشمنان خبر دادند.

برخی رسانه‌ها با انتشار فیلم ها و تصاویری، از ورود دهها تانکر حامل سوخت مازوت و گازوئیل ایران به لبنان، علیرغم وجود تهدیدات فراوان دشمنان خبر دادند.

 

*** تانکرهای حامل سوخت ایران وارد لبنان شدند

 

به گزارش سروش، شبکه «لبنان۲۴» با انتشار فیلم ها و تصاویری اعلام کرد که بیش از ۷۰ تانکر حامل گازوئیل و مازوت ایران از سوریه وارد منطقه «حوش السید علی» در الهرمل لبنان شده‌اند.

 

شبکه «المنار» نیز ضمن تأیید این خبر،‌ گزارش داد که دهها تانکر حامل سوخت ایران وارد خاک لبنان شده‌ است. 

 

این گزارش ها در حالی منتشر شد که دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان، پیشتر  و در آستانه ورود تانکرهای حامل سوخت ایران، در پیامی ضمن تشکر از مردم برای حفاظت از آن‌ها و تسهیل روند ورود کاروان‌ حامل سوخت به لبنان، خواستار عدم تجمع مردمی شد.

 

 وی در این خصوص گفت:

 ابتدا، از مردم به خاطر این همراهی و این استقبال که از ده‌ها سال پیش تاکنون ادامه داشته تشکر می‌کنم.

ثانیا از آن‌ها و از برادران مسئول حزب‌الله در منطقه می‌خواهم که حین عبور کاروان به منظور حفظ سلامت همه و راحتی آن‌ها و برای تسهیل روند انتقال در بهترین حالت ممکن،  هیچ گونه تجمع مردمی صورت ندهند.

 

دبیر کل حزب الله لبنان پیشتر  نیز در سخنرانی دوشنبه‌شب خود (۲۲ شهریور) اعلام کرده بود که اولین کشتی حامل فرآورده‌های نفتی ایران، شامگاه یکشنبه هفته جاری وارد بندرگاه بانیاس سوریه شده و روند انتقال سوخت به لبنان در روز پنجشنبه آغاز خواهد شد.

 

به گزارش سروش، «وئام وهاب» که در حال حاضر رئیس حزب توحید عربی لبنان است، همزمان با رسیدن سوخت ایران از طریق سوریه به این کشور، از سید حسن نصرالله برای شکست محاصره تشکر کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول