کد خبر:144666
پ
کشتار کودکان افغان
سروش گزارش می‌دهد:

هشدار دیر هنگام سیا درباره حمله پهپادی آمریکا در کابل

«سی‌ان‌ان» به نقل از سه منبع مطلع گزارش داد چند ثانیه قبل از برخورد موشک آمریکایی به خودرویی در کابل که به کشته شدن ۱۰ غیرنظامی از جمله هفت کودک منجر شد، سیا هشداری فوری درباره احتمال حضور غیرنظامیان از جمله کودکان صادر کرد.

«سی‌ان‌ان» به نقل از سه منبع مطلع گزارش داد چند ثانیه قبل از برخورد موشک آمریکایی به خودرویی در کابل که به کشته شدن ۱۰ غیرنظامی از جمله هفت کودک منجر شد، سیا هشداری فوری درباره احتمال حضور غیرنظامیان از جمله کودکان صادر کرد.

 

آمریکا

 

 *** هشدار  سیا پس از شلیک موشک هلفایر

 

به گزارش سروش، شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» به نقل از سه منبع گزارش داد درست پس از شلیک موشک هلفایر از سوی پهپاد ارتش آمریکا برای توقف یک تویوتا کرولا سفید که ادعا می‌شد تهدیدی قریب‌الوقوع برای نظامیان آمریکایی است که در حال انجام عملیات خروج از فرودگاه کابل بودند، سیا در هشداری فوری ارتش آمریکا را مطلع کرد که احتمالاً غیرنظامیان و کودکان در خودرو حضور داشته باشند.

 

طبق این گزارش، هشدار مذکور درباره احتمال وجود کودکان در مجاورت خودروی سواری هدف گرفته شده چند ثانیه قبل از برخورد موشک به آن رسید.

این حمله و هشدار دیرهنگام، به قیمت جان ۱۰ غیرنظامی از جمله هفت کودک که کوچکترین آن‌ها دو ساله بود، تمام شد.

تا کنون نه سیا و نه سازمان تروریستی «سنتکام» به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند.

 

با گذشت سه هفته از کشتار غیرنظامیان افغان در حمله اخیر پهپادی آمریکا به منطقه‌ای در کابل و افزایش فشارهای رسانه‌ای بر مقام‌های واشنگتن برای شفاف‌سازی در این موضوع، پنتاگون بالاخره به این جنایت اعتراف کرد.

 

آمریکا

 

*** اعتراف فرمانده سنتکام به کشتار  کودکان افغان

 

فرمانده نظامیان تروریست آمریکایی در منطقه غرب آسیا موسوم به سنتکام با اذعان به کشته‌شدن ۱۰ غیرنظامی از جمله هفت کودک در حمله پهپادی ۲۹ اوت (هفتم شهریور) به کابل، این حادثه را فقط «اشتباهی غم‌انگیز» توصیف کرد.

 

مک‌کنزی در نشست خبری گفت:

بازرسان ما اکنون به این جمع‌بندی رسیدند که آن حمله، یک اشتباه غم‌انگیز بود و اکنون به این باور رسیده‌ام که افراد کشته‌شده در آن حمله، نه عضو داعش بودند و نه تهدیدی برای نیروهای آمریکا داشتند.

وی در عین حال باز هم مدعی شد در آن زمان بسیار مطمئن بودند که در حال جلوگیری از تهدیدی فوری برای نظامیان حاضر در فرودگاه کابل هستند.

 

این در حالی است که پنتاگون در این سه هفته اصرار داشت که در جریان آن حمله هوایی، یک بمب‌گذار انتحاری داعش را که خطری فوری برای نیروهای ائتلاف آمریکایی در فرودگاه کابل داشت، از بین برده است.

 

به گزارش سروش، پیش از این، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با توجیه این حمله گفته بود که پنتاگون برنامه‌ای برای اعزام بازرس جهت تحقیق در این خصوص ندارد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول