کد خبر:144870
پ
تظاهرات یمنی ها در صعده
در سالروز انقلاب ۲۱ سپتامبر

مردم یمن در استان «صعده» و مناطق دیگر تظاهرات گسترده برگزار کردند

مردم یمن به مناسبت فرا رسیدن سالروز انقلاب ۲۱ سپتامبر در این کشور اقدام به برگزاری تظاهرات گسترده در استان «صعده» و دیگر مناطق، کردند.

مردم یمن به مناسبت فرا رسیدن سالروز انقلاب ۲۱ سپتامبر در این کشور اقدام به برگزاری تظاهرات گسترده در استان «صعده» و دیگر مناطق، کردند.

 

*** تظاهرات گسترده ضد سعودی مردم یمن در استان «صعده»

 

به گزارش سروش، مردم یمن تظاهرات گسترده‌ای را در استان صعده و چند استان دیگر، تحت عنوان «یمن به زودی آزاد خواهد شد»، برگزار کردند.

بر اساس گزارش منابع خبری، مردم در جریان این تظاهرات با سر دادن شعارهایی حمایت کامل خود از ارتش و انصارلله را اعلام کردند.

یمنی‌ها همچنین شعارهایی را علیه عربستان سعودی و متحدان آن سر دادند.

 

لازم به ذکر است، در سال ۲۰۱۴ میلادی، مردم  این کشور در اعتراض به سلسله بی‌کفایتی‌های دولت «عبد ربه منصور هادی» در عرصه‌های داخلی و خارجی، دست به تظاهرات گسترده در مناطق مختلف خود زدند.

در نهایت، سلسله اعتراضات مردم این کشور در سپتامبر همان سال به ثمر نشست و «عبد ربه منصور هادی» از کار برکنار شد و بدین ترتیب، انقلاب ۲۱ سپتامبر به عنوان یک دستاورد بزرگ و استراتژیک در تاریخ یمن ثبت شد.

 

به گزارش سروش، عربستان سعودی در قالب ائتلافی از کشورهای عربی و با حمایت آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی، بیش از شش سال است که جنگی گسترده را علیه مردم بیگناه این کشور به بهانه بازگرداندن دولت مستعفی به قدرت آغاز کرده است.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول