کد خبر:144996
پ
جو بایدن، رئیس جمهور امریکا
سروش گزارش می‌دهد:

تظاهرات ضد آمریکایی مقابل مقر سازمان ملل همزمان با سخنرانی رئیس جمهور ایالات متحده

دهها معترض همزمان با آغاز سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، مقابل مقر این سازمان در شهر نیویورک تجمع کردند و خواستار پایان دخالت‌های نظامی کاخ سفید در سراسر جهان شدند.

دهها معترض همزمان با آغاز سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، مقابل مقر این سازمان در شهر نیویورک تجمع کردند و خواستار پایان دخالت‌های نظامی کاخ سفید در سراسر جهان شدند.

 

*** تظاهرات ضد آمریکایی مقابل سازمان ملل/ دخالت‌های نظامی را خاتمه دهید

 

به گزارش سروش، دهها معترض در نخستین روز از برگزاری هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل و همزمان با سخنرانی رئیس جمهور آمریکا، مقابل مقر این سازمان در شهر نیویورک تظاهرات کردند و خواستار آن شدند که آمریکا به دخالت‌های نظامی خود در سراسر جهان پایان دهد.

 

این تجمع در حالی آغاز شد که رئیس جمهور آمریکا برای سخنرانی در سالن اجتماعات وارد شد و معترضان خواستار توقف استفاده از نیروی نظامی و توقف حملات هواپیماهای بدون سرنشین شدند.

این تظاهرات مقابل مقر سازمان ملل با نظارت پلیس آغاز شد.

معترضان تابلوهایی با عناوین «حملات هواپیماهای بدون سرنشین کودکان را می‌کشد» و همچنین «اجازه دهید افغانی‌ها و هائیتی‌ها وارد آمریکا شوند» در دستان خود داشتند.

 

هفته گذشته، پنتاگون گزارش‌ها مبنی بر حمله هواپیماهای بدون سرنشین خود در کابل و کشته شدن  ۱۰ غیر نظامی که هفت نفر از آنها کودک بودند را تایید کرد.

 

*** قاتلان کودکان افغانی باید مجازات شوند

 

در این حال، پدر دختر سه ساله‌ افغانستانی که فرزندش در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شد، در سخنانی گفت که عذرخواهی کافی نیست و واشنگتن باید قاتلان دخترش را مجازات کند.

 

پدر «ملیکا احمدی» در ادامه، تاکید کرد:

مقام‌های آمریکایی با هیچ یک از اعضای خانواده وی صحبت نکرده‌اند و اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند ببینند که کودکان بی گناهی نزدیک ماشین و داخل ماشین وجود دارد.

هر کس این کار را کرد باید مجازات شود. این درست نیست.

 

مصاحبه‌ها و کلیپ‌های ویدئویی جمع‌آوری شده  از سوی  روزنامه نیویورک‌ تایمز  نیز نشان داده که حمله اخیر پهپادی در کابل، علاوه بر کشتن هفت کودک بی‌گناه افغانی،  منجر به کشته شدن امدادگری شد که هیچ‌گونه وابستگی و ارتباطی با داعش نداشت.

 

به گزارش سروش، طی روزهای گذشته نیز تظاهر‌کنندگان مقابل سفارت آمریکا در پایتخت یونان تجمع کردند و پرچم‌های آمریکا و ناتو را آتش زدند.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول