کد خبر:145315
پ
شناور دو زیست
سروش گزارش می‌دهد:

تولید شناور  دو زیست (آمفیبی) سرعتی در روسیه !

دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو در ادامه پیشرفت های علمی خود، اقدام به تولید یک شناور  دو زیست (هوایی  – دریایی)به نام ( BCA-500) کرده است.

دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو در ادامه پیشرفت های علمی خود، اقدام به تولید یک شناور  دو زیست (هوایی  – دریایی)به نام ( BCA-500) کرده است.

 

***  تولید شناورهای دو زیست (آمفیبی) سرعتی در روسیه !

 

به گزارش سروش، دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو همواره با استفاده از تکنولوژی های جدید، اقدام به نوآوری در ساخت تجهیزات و وسیله های متنوع می‌کند.

این دانشگاه پیشرفت‌های علمی و عملی خود را در مجمع تحقیقاتی سرزمین‌های شمالی ارائه کرده است و در آینده نزدیک یک وسیله کاملاً جدید در حمل و نقل در روسیه ارائه خواهد شد.

 

متخصصان دانشگاه فنی دولتی مسکو در همین رابطه، مدل یک وسیله حمل و نقل دوزیست (هوایی دریایی) BCA-500 را ارائه کردند.

در این مدل بدون سرنشین، فناوری‌هایی در حال ساخت است که هنگام ایجاد نسخه سرنشین دار (بزرگتر) مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید کنندگان اطمینان دادند که این ماکت، عملیاتی است و نشان دهنده فناوری‌هایی است که بر اساس آنها شروع پروازها و الگوی حرکت هوایی بدون بلند شدن از سطح زمین انجام می‌شود.

این مدل، از موتورهای توربینی گازی استفاده می‌کند و به گونه‌ای اصلاح شده است که قادر به نصب موتورهای درون سوختی و گازی سنتی هم باشد.

 

شناور دو زیست

 

*** طی کردن ۳۵۰۰ کیلومتر با حمل ۷ تن بار

 

در کوچکترین پیکربندی، این دو زیستان قادر به حمل هفت تن بار و طی مسافت ۳۵۰۰ کیلومتر هستند.

همچنین برنامه ریزی شده است که یک دو زیست باری با ظرفیت حمل ۳۰۰ تن و نسخه مسافری آن با ظرفیت ۸۰ نفر ایجاد شود که قادر به فعالیت در مناطق مختلف آب و هوایی در دمای ۶۵-  تا +۴۰ درجه باشد.

 

لازم به ذکر است که این دستگاه نه اکرانوپلان  (ekranoplan) است و نه هاورکرافت و نه هواپیما، بلکه به یک وسیله با همه خصوصیات این وسیله‌ها است.

 

***  شناور  دو زیست ( VSA – 24 “Burevestnik ) با توانایی حمل ۲۴ مسافر

 

نمونه دیگری از این دو زیستان با سرعت بالا، پیشتر و در سال ۲۰۱۳ با نام VSA – 24 “Burevestnik در جمهوری ساخا (یاکوتیا) روسیه ساخته شده که هم اکنون نیز در حال فعالیت آزمایشی است.

این دستگاه که نمونه اولیه BCA -7 است، قادر به حمل ۲۴ مسافر با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت است و در تمام طول سال کارآمدترین عملکرد را در فواصل حداکثر ۲۰۰ کیلومتر نشان داده است.

 

چنین وسیله هایی برای ایجاد یک سیستم حمل و نقل برای حمل و نقل مسافر با سرعت بالا در سایر دریاها مانند دریای سیاه و آزوف  که ساحل قلمرو روسیه را از  کراسنودار به  کریمه را متصل می کند، بسیار ایده آل خواهد بود و در واقع  برای همین مقصود برنامه ریزی شده است.

این وسیله‌ها، در سال ۲۰۱۴ در گزارش مدیر پروژه های ( برای آینده ، هماهنگی و تعامل در دریا هوا چند منظوره) آقای  نیکولای نیکولایویچ پوپوف در چارچوب میز گرد “چشم اندازهای توسعه ناوگان مسافربری با سرعت بالا در نمایشگاه Gidroaviasalon-2014 ارائه و معرفی شد.

 

به گزارش سروش، در جریان کنفرانسی با موضوع  “قطب شمال – سرزمین گفتگو”  ارتش برای ناوگان نظامی و نیروهای مرزبانی به تولید و توسعه این وسیله ها تمایل نشان داد و معمولا به عنوان یک قاعده ، در روسیه همه چیز جدید ابتدا توسط ارتش آزمایش می شود.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول