کد خبر:145348
پ
میرکاظمی
رییس سازمان برنامه و بودجه:

منابع هدفمند‌سازی یارانه‌ها اصلاح شود/ لزوم ایجاد رابطه منطقی بین رشد مصرف و اقتصاد با اصلاح یارانه‌ها

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه منابع هدفمند‌سازی یارانه‌ها باید اصلاح شود بر لزوم ایجاد رابطه منطقی بین رشد مصرف و اقتصاد با اصلاح یارانه‌ها تاکید کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه منابع هدفمند‌سازی یارانه‌ها باید اصلاح شود بر لزوم ایجاد رابطه منطقی بین رشد مصرف و اقتصاد با اصلاح یارانه‌ها تاکید کرد.

 

*** لزوم اصلاح منابع هدفمند سازی یارانه ها

 

به گزارش سروش، نهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، اعضای ستاد، مشاورین و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ ها با موضوع بهبود اثرگذاری هدفمندسازی یارانه ها برگزار شد.

 

میرکاظمی با اشاره به توزیع یارانه ها، اشاره کرد:

با توجه به توزیع یارانه ها در بخش های مختلف آثار مثبت و اثربخشی مطلوب و قابل قبولی در بهبود سفره مردم، شاخص کلان اقتصادی و بخش تولید دیده نمی شود.

 

وی با بیان اینکه بهبود اثرگذاری هدفمندسازی یارانه نیاز به مطالعه علمی و کارشناسی دارد، تصریح کرد:

کارشناسان سازمان برنامه بودجه و مجموعه های پژوهشی با نگاه علمی و دقیق، مطالعه کارشناسی درباره هدفمندسازی یارانه ها داشته باشند تا اثرگذاری مثبت یارانه ها در بخش های مختلف جامعه و به ویژه صنعت، دیده شود.

کارشناسان سازمان برنامه بودجه و مجموعه های پژوهشی با نگاه علمی و دقیق مطالعه کارشناسی درباره بهبود اثرگذاری هدفمندسازی یارانه ها داشته باشند.

 

*** ایجاد رابطه منطقی بین رشد مصرف و اقتصاد با اصلاح یارانه‌ها

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

رابطه منطقی بین رشد و مصرف وجود دارد به این معنی که وقتی مصرف بالا باشد، در مقابل رشد اقتصادی نیز باید بالا باشد که این مهم تحقق پیدا نکرده است و رشد مصرف، اعداد بالایی را نشان می دهد ولی در مقابل رشد اقتصادی حاصل نشده است لذا با مدیریت علمی و کارشناسی و اصلاح منابع هدفمندسازی تحقق این مهم امکانپذیر است.

 

به گزارش سروش، در این نشست اعضای ستاد بودجه و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، نظرات علمی و کارشناسی خود را درباره بهبود اثرگذاری هدفمندسازی یارانه مطرح کردند.

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول