کد خبر:145272
پ
رئیسی
رئیس جمهور در مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی 1401- 1400 مدارس:

واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت کشور در ۴ روز آینده/ هزینه کردن در آموزش و پرورش، بزرگترین سرمایه‌گذاری است

رئیس جمهور از واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت کشور در ۴ روز آینده خبر داد.

رئیس جمهور از واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت کشور در ۴ روز آینده خبر داد.

 

*** هزینه کردن در آموزش و پرورش بزرگترین سرمایه‌گذاری است

 

به گزارش سروش، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در آیین آغاز رسمی سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ مدارس کشور، با بیان اینکه هزینه کردن در آموزش و پرورش بزرگترین سرمایه‌گذاری است و پیشرفت کشور در پرتو آموزش و پرورش و مهارت آموزی است، اظهار داشت:

همه دستگاه ها و نهادها باید به آموزش و پرورش کمک کنند و در خدمت آن باشند.

 

وی در ادامه، عدالت آموزشی را بسیار مهم خواند و بیان داشت:
هیچ‌کس نباید به علت فقر از آموزش باز بماند.

 

رئیس جمهور با گرامیداشت یاد ایثارگران به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت:
یاد دانش آموز عزیز ایذه‌ای «علی لندی» را گرامی می‌دارم که با مسئولیت‌پذیری و ایثار‏ علاوه بر نجات جان دو هموطن نشان داد که دانش آموخته مکتب ایثار و شهادت است.

 

رئیسی در ادامه با بیان اینکه هدف اول و اصلی خلقت‏ رشد و کمال است، گفت:
خانواده و مدرسه دو نهاد مکمل هستند که جایگاه ویژه‌ای در زندگی بشر دارند.
مدرسه مکمل خانواده است و البته معلم ستون و محور مدرسه است.
با توجه به جایگاه محوری معلم در نظام آموزش و پرورش‏ حفظ و ارتقای شأن و منزلت و معیشت معلمان بسیار مهم است و طرح رتبه‌بندی معلمان ناظر به تحقق همه این اهداف است و صرفا جنبه معیشتی و مالی ندارد.

 

*** مدرسه، ستون همبستگی اجتماعی است

 

وی در ادامه سخنان خود مدرسه را ستون همبستگی اجتماعی دانست و گفت:
همه ما در دوران کرونا قدر مدرسه را بهتر دانستیم و متوجه شدیم مدرسه به عنوان نقطه ارتباط خانه با لایه‌های دیگر اجتماع چقدر اهمیت دارد.
همچنین باید از همه زنان و مادران جامعه که در روزهای تعطیلی آموزش حضوری، نقش معلم را در خانه‌ها برای فرزندان این سرزمین ایفا کردند صمیمانه قدردانی کنم. این تجربه نشان داد که خانواده و مادر چه ظرفیت‌های مهمی دارند که باید به آنها توجه شود و در مسیر رشد جامعه ارتقا یابند.
جایگاه محوری و نقش اساسی مدارس اقتضا می‌کند که همه نهادهای کشور در عرصه‌های مختلف رسانه، اقتصاد، فرهنگ و غیره به آموزش و پرورش کمک کنند و همه دستگاهها موظف هستند در خدمت مدرسه باشند.
صرف کردن منابع در امر آموزش و پرورش نه هزینه‏ بلکه بزرگترین و پرثمرترین سرمایه‌گذاری است که می‌تواند آینده کشور را تضمین کند. پیشرفت کشور در گرو توسعه آموزش و پرورش و توسعه مهارت‌آموزی بوده و اینجاست که عدالت آموزشی اهمیت واقعی خود را نشان می‌دهد.

 

رئیسی با تاکید بر اینکه هیچ کس نباید به علت فقر از آموزش باز بماند، گفت:
باید با شناخت دقیق، گام‌های اساسی برای تحول آموزش و پرورش براساس سند تحول مصوب‏ به عنوان سند بالادستی برداشته شود.

 

وی با بیان اینکه اگر سند تحول اجرا نشود‏ مدارس و آموزش و پرورش کشور متحول نمی‌شود، اضافه کرد:
مدرسه باید تحول‌گرا باشد و تحول مدرسه در گرو آن است که کار در دست چهره‌های تحول‌گرا باشد. کسی که انگیزه تحول ندارد نمی‌تواند سند تحول را اجرا کند.
گزارش نحوه و میزان اجرای سند تحول آموزش و پرورش باید به طور مرتب ارائه‏ و مشخص شود بخش های باقیمانده سند به چه دلیل اجرا نشده است. همه باید بدانند که سند تحول آموزش و پرورش مستند همه تحولات این نهاد است.

 

*** واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت کشور در ۴ روز آینده

 

به گزارش سروش، رئیس جمهور در پایان با طرح پرسش مهر‏ که «ایران قوی دارای چه ویژگی‌هایی است و نقش دانش آموزان در شکل گیری ایران قوی چیست؟»، اظهار داشت:
جا دارد از همه مسئولان آموزش و پرورش و معلمان و همه کسانی که مقدمات بازگشایی مدارس را فراهم می‌کنند، صمیمانه قدردانی کنم.
تلاش زیادی شده است که آموزش در هر جایی که امکان آن فراهم است حضوری باشد اما به هر صورت صیانت از سلامت و جان فرزندان و معلمان اولویت اصلی دولت است.
بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده به زودی به هدف واکسیناسیون ۷۰ درصدی در جامعه می‌رسیم و درخواست من از مسئولان آموزش و پرورش این است که به سمت گسترش آموزش حضوری با رعایت دقیق اصول بهداشتی حرکت کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول