کد خبر:145358
پ
علی لندی
رییس سازمان نوسازی مدارس اعلام کرد

نام‌گذاری مدارس در ۳۱ استان به نام علی لندی

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از نام‌گذاری مدارس در ۳۱ استان کشور به نام زنده‌یاد «علی لندی» نوجوان فداکار ایذه‌ای خبر داد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از نام‌گذاری مدارس در ۳۱ استان کشور به نام زنده‌یاد «علی لندی» نوجوان فداکار ایذه‌ای خبر داد.

 

*** نام‌گذاری مدارس به نام علی لندی

 

به گزارش سروش، مهراله رخشانی‌مهر با تسلیت شهادت «علی لندی»، اظهار داشت:

به منظور پاسداشت ایثار و شجاعت “علی لندی” دانش‌آموز از جان گذشته ایذه‌ای، مدارسی به نام وی در سراسر استان‌های کشور نام‌گذاری می‌شود.

 

وی با تمجید از رشادت و ایثار این نوجوان ۱۵ ساله تاکید کرد:

زیبنده کردن مدارس به نام زنده‌یاد «علی لندی» در واقع ادای دین به فداکاری و بزرگ‌منشی اوست، ایثار این نوجوان، درس بزرگی برای همه ماست که باید برای دانش‌آموزان نیز تداعی و بازگو شود.

 

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پایان، یادآور شد:

به همت همکاران نوسازی مدارس در استان خوزستان، مدرسه‌ای در روستای بلوطک شیخان شهرستان ایذه زادگاه «علی لندی» به نام این دانش‌آموز فداکار و شجاع ساخته می‌شود که تا دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

این مدرسه ۶ کلاسه با مساحت ۸۵۰ مترمربع و زیربنای ۶۲۰ مترمربع در ۲ طبقه ساخته خواهد شد.

 

*** ایثارگری علی لندی

 

به گزارش سروش، “علی لندی” نوجوان ایذه‌ای، شهریور ماه امسال پس از وقوع آتش‌سوزی در منزل یکی از همسایگان، ققنوس‌وار به دل آتش می‌زند تا دو خانم همسایه را که در میان شعله‌ها گرفتار بودند نجات دهد. او پس از بیرون آوردن آنان خود نیز دچار سوختگی شدید شد و روز دوم مهر ماه بر اثر جراحات فراوان به دیدار معبود شتافت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول