کد خبر:145467
پ
جی اف ۱۷
موفقیت جدید اسلام آباد

جنگنده جی اف ۱۷ پاکستان، دولت آرژانتین را از خرید میگ ۳۵ روسیه منصرف کرد

آرژانتین خرید جنگنده‌ جی اف ۱۷ پاکستان را بر هواپیمای میگ ۳۵ روسیه ترجیح داد تا موفقیت بزرگی را در حوزه فروش تجهیزات نظامی برای اسلام آباد رقم زده باشد.

آرژانتین خرید جنگنده‌ جی اف ۱۷ پاکستان را بر هواپیمای میگ ۳۵ روسیه ترجیح داد تا موفقیت بزرگی را در حوزه فروش تجهیزات نظامی برای اسلام آباد رقم زده باشد.

 

*** جنگنده جی اف ۱۷ پاکستان، دولت آرژانتین را از خرید میگ ۳۵ روسیه منصرف کرد

 

به گزارش سروش، آرژانتین با هدف خرید جنگنده‌های جی اف ۱۷ پاکستان، از توافق با مقامات مسکو برای خرید جنگنده میگ ۳۵ روسیه منصرف شد.

 

برخی منابع در همین رابطه اعلام کردند:

آرژانتین علیرغم مذاکرات قبلی با مقامات مسکو برای خرید جنگنده های میگ ۳۵، از توافق با روس ها منصرف شده و  قرار است ۱۲ فروند جنگنده جی اف ۱۷ پاکستانی را خریداری کند.

بر اساس گزارش این منابع، دولت آرژانتین مبلغ ۳۶۲ میلیون دلار را برای خرید این جنگنده‌ها، از مجلس درخواست کرده است.

 

این خرید، یک موفقیت بزرگ برای تولیدات نظامی پاکستان است.

پاکستان در سال ۲۰۱۹ توانست با صادرات ادوات و تجهیزات دفاعی داخلی، میزان درآمد خود را سه برابر افزایش دهد.

این کشور همچنین با حضور در نمایشگاه‌های مختلف بین المللی در زمینه بازاریابی برای هواپیماهای آموزشی و جت های جنگنده ساخت داخل تلاش فراوانی می‌کند.

 

لازم به ذکر است، ترکیه نیز با هدف بهره گیری از پیشرفت‌های صنایع نظامی پاکستان، همکاری‌های نزدیک و پنهانی با اسلام آباد برقرار کرده است.

برگزاری رزمایش مشترک اخیر در جمهوری آذربایجان با نام «سه برادر» که با حضور نیروهای نظامی ترکیه، پاکستان و آذربایجان انجام گرفت، مصداق بارزی در این امر است.

 

پاکستان

 

*** جنگنده جی اف ۱۷ چه هواپیمایی است؟

 

به گزارش سروش، هواپیمای جی اف ۱۷، یک جنگنده چند منظوره ( شناسایی – رهگیر – بمب افکن) است که با دارا بودن تمامی قابلیت‌های پیشرفته امروزی، قادر است در هر شرایط آب و هوایی همچنین در تاریکی شب دشمن را شناسایی کند و هدف قرار دهد.

این جنگنده نخستین بار در چین ساخته شد و در سال ۲۰۰۳ اولین پرواز خود را انجام داد.

خط تولید انبوه این هواپیمای جنگی از سال ۲۰۰۷ راه اندازی شده است و ارتش پاکستان از سال ۲۰۱۰ بطور رسمی این جنگنده را به‌خدمت گرفت.

 

لازم به ذکر است، نیمی از  قطعات اصلی این جنگنده، تولید کشور  چین است .

همچنین، موتور این هواپیما نیز از نوع Klimov RD-93 و ساخت روسیه است که در نسل قبلی جنگنده های روسی از جمله میگ-۲۱ و میگ -۲۷ مورد استفاده قرار می‌گرفت.

با این وجود، جنگنده جی اف ۱۷ در کارخانجات صنایع هوایی پاکستان مونتاژ و تولید می‌شود و همین امر، سهم عمده ای در پیشرفت تکنولوژی‌های نظامی و تسلیحاتی اسلام آباد داشته است.

قیمت هر فروند از این نوع جنگنده، ۳۰ تا ۳۲ میلیون دلار اعلام شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول