کد خبر:145618
پ
ترکیه با تانک های زرهی به پشتیبانی “ارتش آزاد” می رود
سروش گزارش می‌دهد:

آرایش نظامی ارتش های ترکیه و سوریه/ خطر رویارویی افزایش یافت

اسکای نیوز در گزارشی از ورود نیروها و یگان‌های زرهی جدید ارتش ترکیه به ادلب و خطر رویارویی احتمالی میان دمشق و آنکارا خبر داد.

اسکای نیوز در گزارشی از ورود نیروها و یگان‌های زرهی جدید ارتش ترکیه به ادلب سوریه و خطر رویارویی احتمالی میان دمشق و آنکارا خبر داد.

 

رویارویی

 

*** ورود یگان‌های جدید زرهی ترکیه به شمال سوریه/ خطر رویارویی افزایش یافت

 

به گزارش سروش، اسکای نیوز از ورود یگان های زرهی جدید ارتش ترکیه به ادلب سوریه و افزایش خطر رویارویی احتمالی میان دمشق و آنکارا خبر داد.

 

در این گزارش آمده است:

رسانه‌های ترکیه‌ای از اعزام یک ستون نظامی ارتش شامل تانک‌ها و تجهیزات زرهی به ادلب در خاک سوریه خبر دادند.

بیم درگیری میان نیروهای ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن از یکسو با ارتش سوریه و متحدانش از سوی دیگر می‌رود به ویژه پس از اینکه اردوغان اخیراً از دولت سوریه به عنوان خطری برای ترکیه نام برد.

 

این در حالی است که دمشق بارها اعلام کرده نیروهایش عزم جدی برای آزادسای همه اراضی سوریه از جمله مناطقی که تحت کنترل نیروهای ترکیه است دارند و نظامیان ترکیه را اشغالگر می‌داند.

ترکیه اما به دنبال توسعه حضور نیروهایش در شمال سوریه و  تغییر هویت مناطق تحت اشغال است.

 

 

رویارویی

 

*** ورود ستون زرهی ارتش ترکیه به شمال سوریه

 

پایگاه ترکیه‌ای «احوال» نیز به نقل از منابعی در گروه‌های مخالف سوریه تأکید کرد که ستون های نظامی ارتش ترکیه از گذرگاه مرزی کفرلوسیون به مناطق جنوب و غرب ادلب از جمله پایگاه نیروهای ترکیه‌ای در روستای بلیون در جبل الزاویه اعزام شده‌اند.

 

بر اساس گزارش برخی منابع، اعزام این نیروها همزمان با وقوع درگیری‌های شدید میان شبه نظامیان وابسته به ترکیه با نیروهای ارتش سوریه در این منطقه و بمباران هوایی روسیه در حومه ادلب و حلب انجام شده است.

 

به گزارش سروش،  ارتش سوریه و متحدان دمشق نیز در حال تقویت نیروهای خود در این مناطق هستند و  در مقابل، ارتش ترکیه نیز بر شمار نیروهای خود در حومه ادلب افزوده‌ است.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول