کد خبر:145601
پ
و آمریکافرماندهان ارتش های روسیه و
سروش گزارش می‌دهد:

درخواست واشنگتن از مسکو برای واگذاری پایگاه نظامی به آمریکا

 روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت که آمریکا از روسیه به منظور استفاده در عملیات‌ های افغانستان، پایگاه نظامی درخواست کرده است.

 روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت که آمریکا از روسیه به منظور استفاده در عملیات‌ های افغانستان، پایگاه نظامی درخواست کرده است.

 

*** درخواست واشنگتن از مسکو برای واگذاری پایگاه نظامی به آمریکا

 

به گزارش سروش، این روزنامه در همین رابطه نوشت:

ژنرال مارک میلی که در حال حاضر فرمانده ارتش آمریکا است این درخواست را در دیدار چند روز گذشته خود با والری گراسیموف، همتای روس خود مطرح کرده است. 

وزارت دفاع و ستادکل فرماندهی ارتش آمریکا تاکنون درباره ادعاهای مطرح شده در این خصوص اظهار نظر رسمی نکرده‌اند.

 

لازم به ذکر است، آمریکا پیشتر چنین درخواستی را از دیگر کشورهای همسایه افغانستان نیز داشته اما تاکنون هیچ کشوری با این پیشنهاد واشنگتن موافقت نکرده است.

 

از سال ۲۰۰۱ که آمریکا به بهانه مقابله با تروریسم، افغانستان را به اشغال خود درآورد، مردم این کشور تا کنون در فقر و ناامنی روزگار گذرانده‌اند اما این اشغالگری برای خود آمریکا نیز پرهزینه بوده است.

 این موضوع ترامپ و متعاقب آن بایدن را به این نتیجه رساند به هر قیمتی که شده باید خاک افغانستان را برای همیشه ترک کنند.

 

در ارتباط با هزینه های دو دهه‌ای آمریکا در افغانستان به تازگی دانشگاه « براون» در یک بررسی همه‌جانبه، برآورد کرده که این کشور در ۲۰ سال گذشته که از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی آغاز شده، در مجموع ۲.۲۶ تریلیون دلار برای جنگ در افغانستان هزینه کرده است.

 

به گزارش سروش، این بدان معناست که این جنگ روزانه ۳۰۰ میلیون دلار برای آمریکا هزینه در بر داشته و سرانه آن به ازای هر فرد افغانستانی معادل ۵۰ هزار دلار بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول