کد خبر:145708
پ
رئیس‌جمهور آمریکا
سروش گزارش می‌دهد:

ترامپ، اعتراف کرد/ از اول هم نباید به خاورمیانه می‌رفتیم/ خروج نظامیان از افغانستان، محصول یک ذهنیت نابالغ بود

رئیس جمهور سابق آمریکا در جدیدترین اظهارات خود عنوان کرد، خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان محصول یک ذهنیت نابالغ بود و در عین حال از اول هم نباید به خاورمیانه می‌رفتیم.

رئیس جمهور سابق آمریکا در جدیدترین اظهارات خود عنوان کرد، خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان محصول یک ذهنیت نابالغ بود و در عین حال از اول هم نباید به خاورمیانه می‌رفتیم.

 

*** اعتراف ترامپ در پی خروج نظامیان این کشور از افغانستان

 

به گزارش سروش، دونالد ترامپ درباره خروج نظامیان آمریکا از افغانستان، اظهار داشت:

برنامه خروج نظامیان این کشور از افغانستان با یک منطق کودکانه تدارک دیده شد که کنایه ای است به ضعف مدیریت جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا.

خروج نامنظم از افغانستان که به طور شرم‌آوری با بی‌کفایتی انجام شد؛ هیچ ربطی به دولت های قبلی یا حوادث رخ داده در ۲۰ سال گذشته ندارد (به‌غیر از اینکه از اول هم نباید به خاورمیانه می‌رفتیم!).

 

وی در ادامه افزود:

علت اصلی این خروج وحشتناک این بود که نیروهای نظامی قبل از شهروندان آمریکایی و البته ۸۵ میلیارد دلار تجهیزات نظامی پیشرفته ای که در افغانستان رها شد؛ از این کشور خارج شدند.

این خروج محصول یک ذهنیت نابالغ بود و فقط دولت بایدن مسئول آن است.

 

رئیس جمهور سابق آمریکا در پایان با اشاره به تشکیل کمیسیونی برای رسیدگی به پرونده حمله به کنگره در روزهای پسا انتخاباتی ۲۰۲۰، بیان داشت:

کنگره باید یک «کمیسیون خروج فاجعه‌بار از افغانستان» تشکیل دهد تا بفهمد کجای کار ایراد داشت، چرا این همه پول به شکل سلاح و تجهیزات نظامی برای استفاده طالبان جا گذاشته شد تا به کشورهای دیگر فروخته شود.

 

*** توافق دولت ترامپ با طالبان

 

به گزارش سروش، بایدن مدعی شده که به دلیل توافقی که دولت ترامپ با طالبان داشت، چاره‌ای جز خروج شتاب زده از افغانستان نداشته حال آنکه ترامپ و طرفدارانش می گویند ایراد اصلی به نحوه مدیریت این طرح است که اگر به آنها واگذار می شد؛ اوضاع این گونه پیش نمی رفت و به قیمت از دست رفتن اعتبار آمریکا تمام نمی شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول