کد خبر:146000
پ
رئیسی
رئیس‌جمهور در ستاد ملی مقابله با کرونا:

محدودیت‌های هوشمند، جایگزین تعطیلی‌ها می‌شود

رئیس‌جمهور با تاکید بر شتاب گرفتن واکسیناسیون دانش‌آموزان، از جایگزینی تدریجی محدودیت‌های هوشمند به جای تعطیلی‌ها خبر داد.

رئیس‌جمهور با تاکید بر شتاب گرفتن واکسیناسیون دانش‌آموزان، از جایگزینی تدریجی محدودیت‌های هوشمند به جای تعطیلی‌ها خبر داد.

 

*** محدودیت‌های هوشمند، جایگزین تعطیلی‌ها می‌شود

 

به گزارش سروش، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، هماهنگی وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش را در واکسیناسیون دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال ضروری دانست و گفت:

برای سرعت گرفتن این کار، وزارت آموزش و پرورش مساعدت کند تا مدارسی که شرایط مناسبی برای واکسینه کردن دانش آموزان دارند، در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.

 

وی در ادامه، افزود:

با توجه به اینکه برای واکسیناسیون ۱۲ سال به پایین، نظرات علمی مختلفی وجود دارد، لذا تا زمانی که به قطعیت علمی نرسیم، نباید اقدامی در این زمینه انجام شود.

 

رئیس‌جمهور همچنین عادی‌انگاری و کم‌توجهی به رعایت اصول بهداشتی در مبارزه با ویروس کرونا را بسیار خطرناک دانست و تاکید کرد:

اینکه عده‌ای تصور کنند با تزریق واکسن از خطرات ویروس کرونا در امان هستند، نادرست است و با توجه به نظرات علمی، همچنان باید شیوه‌نامه‌ها بین عموم مردم و گروه‌ها و مراکز مختلف، با جدیت رعایت شود.

 

*** لازمه ورود و خروج از کشور، تزریق واکسن است

 

رئیسی هرگونه ورود و خروج از کشور را نیازمند تزریق واکسن کرونا دانست و گفت:

حساسیت به این اقدام در حقیقت صیانت از سلامت مسافران و زائران عزیز است و به مقطع خاصی هم مربوط نمی‌شود.

 

وی با بیان اینکه مسئولیت اطلاع‌رسانی درباره واکسیناسیون، زمان تزریق و مسائل حوزه بهداشت و درمان، با وزارت بهداشت است، افزود:

در این زمینه باید مراکز و دستگاه‌های دیگر اخبار و اطلاعات خود را با وزارت بهداشت هماهنگ کنند.

 

رئیسی از مدیران وزارت بهداشت و کارشناسان حوزه بهداشت و سلامت خواست بلافاصله به ابهامات و سوالات طرح شده در فضای عمومی جامعه درباره ویروس کرونا واکنش سریع و پاسخ علمی ارائه کنند تا مردم دچار نگرانی و یأس نشوند.

 

به گزارش سروش، رئیس جمهور در پایان با اشاره به اینکه برای مقابله با ویروس کرونا محدودیت‌های هوشمند به مرور جای تعطیلی مراکز را می‌گیرد، گفت:

در شرایط کنونی مراکز علمی و پژوهشی باید برای جبران عقب‌ماندگی‌های ناشی از شیوع کرونا، در مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی، نسخه‌ها و راهکارهای مناسب تدوین و ارائه کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول