کد خبر:146070
پ
تروریست ها
سروش گزارش می‌دهد:

تشکیل گروه تروریستی مخوف مورد حمایت ترکیه در شمال سوریه

برخی منابع از تشکیل گروه تروریستی جدید وابسته به ترکیه در شمال سوریه به نام ثائرون خبر دادند.

برخی منابع از تشکیل گروه تروریستی جدید وابسته به ترکیه در شمال سوریه به نام ثائرون خبر دادند.

 

سوریه

 

*** ترکیه گروه تروریستی جدید در شمال سوریه تشکیل داد

 

به گزارش سروش، دولت اردوغان در ادامه سیاست‌ها و اقدامات تنش‌زای خود در منطقه، اقدام به تشکیل گروه تروریستی جدیدی به نام ثائرون (انقلابیون) در شمال سوریه کرد.

 

بر اساس گزارش برخی منابع، دولت ترکیه با ادغام شمار زیادی از شبه نظامیان مسلح و گروه‌های فعال از جمله نیروهای گروه تروریستی «الجیش الوطنی السوری» (ارتش ملی سوریه – مورد حمایت ترکیه)، تشکیلات نظامی جدیدی موسوم به «ثائرون» [انقلابیون] در شمال سوریه تشکیل داد.

 

این منابع اعلام کردند:

اتاق عملیات مشترک موسوم به «عزم» در بیانیه‌ای رسمی ادعا کرد که این ادغام در راستای یکپارچه‌ سازی کامل گروه‌های نزدیک به هم انجام شده است.

 

همچنین در ادامه، آمده است:

توافق شده تا «فهیم عیسی»، فرمانده گروهک موسوم به «فرقه سلطان مراد» و معاون اتاق عملیات «عزم» به عنوان سرکرده تشکیلات تازه تاسیس ثائرون انتخاب شود.

 

لازم به ذکر است، در ۱۵ ژوئیه گذشته با ادغام چندین گروهک در گروه تروریستی ارتش ملی سوریه از جمله «الجبهه الشامیه» و «فرقه الحمزه» و «جیش الإسلام»و «فرقه السلطان مراد» و «لواء السلطان سلیمان شاه» اتاق موسوم به عملیات «عزم» تشکیل شد.

ادعا شده که هدف از تشکیل این گروه تروریستی جدید، بازداشت افراد تحت تعقیب در مناطق تحت کنترل گروه تروریستی الجیش الوطنی السوری، مبارزه با مواد مخدر و مقابله با نیروهای قسد و نیروهای ارتش سوریه است.

 

به گزارش سروش، ترکیه سال‌هاست با حمایت و کمک به تشکیل گروه‌های تروریستی، برای ساقط کردن و یا دست کم تضعیف دولت قانونی بشار اسد در این کشور تلاش می‌کند .

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول