کد خبر:146242
پ
سوریه
سروش گزارش می‌دهد:

سامانه دفاع هوایی حمیمیم پهپاد تروریست‌ها را هدف قرار داد

سامانه‌ پدافند هوایی پایگاه حمیمیم روسیه درغرب سوریه، پهپاد انتحاری فرستاده شده از سوی گروه‌های تروریستی به سمت این پایگاه را در حومه لاذقیه سرنگون کرد.

سامانه‌ پدافند هوایی پایگاه حمیمیم روسیه درغرب سوریه، پهپاد انتحاری فرستاده شده از سوی گروه‌های تروریستی به سمت این پایگاه را در حومه لاذقیه سرنگون کرد.

 

*** سامانه دفاع هوایی حمیمیم پهپاد تروریست‌ها را هدف قرار داد

 

به گزارش سروش، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع آگاه در پایگاه حمیمیم اعلام کرد:

گروههای تروریستی مستقر در حومه لاذقیه و ادلب یک پهپاد انتحاری را به سمت پایگاه حمیمیم فرستادند که سامانه دفاع هوایی مستقر در پایگاه، این پهپاد را قبل از رسیدن به پایگاه هدف قرار داد و سرنگون کرد.

 

این منبع در این رابطه نوشت:

تاکنون هیچ تلفات یا خسارتی در این پایگاه هوایی و مناطق مجاور آن گزارش نشده است و این پایگاه هوایی به فعالیت معمول خود ادامه می‌دهد.

 

لازم به ذکر است، است که وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه گذشته هم اعلام کرده بود که یک فروند پهپاد را که به سمت تأسیسات نظامی روسیه در مرکز سوریه به پرواز درآمده بود، رهگیری کرده است.

 

بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، سامانه پدافندی «پانتسیر- اس» (Pantsir-S) این پهپاد را که به سمت پایگاه هوایی حمیمیم در حال پرواز بود، هدف قرار داده و سرنگون کرده است.

بر  اساس برخی گزارش‌ها، پهپاد مذکور از استان ادلب به سمت پایگاه هوایی حمیمیم در استان لاذقیه واقع در جنوب غرب و نزدیک سواحل مدیترانه به پرواز درآمده بود.

 

به گزارش سروش، این پهپاد توسط سامانه پدافند هوایی و متحرک «پانتسیر- اس» رهگیری و منهدم شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول