کد خبر:146294
پ
ماینر
سروش گزارش می‌دهد:

استخراج ۳ بیت‌کوین در بورس تهران با ماینرهای غیرمجاز

رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس از کشف تعدادی ماینر غیرمجاز در ساختمان شرکت بورس اوراق بهادار تهران و استخراج حدود ۳ بیت کویین از آنها طی چند ماه اخیر خبر داد.

رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس از کشف تعدادی ماینر غیرمجاز در ساختمان شرکت بورس اوراق بهادار تهران و استخراج حدود ۳ بیت کویین از آنها طی چند ماه اخیر خبر داد.

 

*** استخراج ۳ بیت‌کوین در بورس تهران با ماینرهای غیرمجاز

 

به گزارش سروش، محسن علیزاده درباره کشف ماینرها از ساختمان شرکت بورس اوراق بهادار تهران، گفت:

کشف تعدادی ماینر برای استخراج غیرمجاز رمز ارز در شرکت بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته، بازار سرمایه را شوکه کرد.

پس از بررسی‌های انجام گرفته مشخص شد که ماینر‌ها از خرداد ۱۳۹۹ به مدت چند ماه در بورس نصب و حدود ۳ بیت کوین نیز استخراج شده است.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماینر‌ها با مصوبه هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران نصب شده بود، افزود:

باید به این نکته توجه کرد که تمامی جلسات هیات مدیره‌های شرکت‌های بورسی با حضور یک ناظر از سازمان بورس اوراق بهادار برگزار می‌شود، این در حالی است که سازمان بورس در ابتدای امر از نصب ماینر اظهار بی اطلاعی کرده و معترض شده بود.

 

وی همچنین اضافه کرد:

سازمان بورس باید پاسخگوی سهامداران در این موضوع باشد، زیرا این سازمان ناظر بر بازار سرمایه و فعالیت شرکت‌ها بورس اوراق بهادار است و با این وجود نتوانسته نظارت دقیقی بر عملکرد آن‌ها داشته باشد.

 

به گفته رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس، محل هزینه کرد بیت کوین استخراج شده و افراد متنفع از آن مشخص نشده است.

 

*** بررسی طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس

 

به گزارش سروش، علیزاده در ادامه گفت:

نصب ماینر در شرکت بورس اوراق بهادار تهران و ایجاد مشکلات بسیار در بازار سرمایه در سال گذشته، زیرسایه نبود نظارت سازمان بورس اتفاق افتاد، بنابراین در ماه‌های آینده طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس و تمامی شرکت‌های بورسی بررسی می‌شود.

 

رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس در پایان تصریح کرد:

هرچند طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس در سال گذشته در کمیسیون اقتصادی تصویب شد، اما تاکنون به صحن علنی نیامده است، اما به نظر می‌رسد در حال حاضر بررسی این طرح ضروری است و با تحقیق و تفحص، بسیاری از ابعاد پنهان بازار سرمایه نمایان می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول