کد خبر:146281
پ
حمیدرضا صالحی
نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران:

ایران، پلی برای اتصال اعضای سازمان شانگهای به بازار منطقه/ ضرورت تشکیل سازمان‌ها برای بهبود روابط

نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه ایران می‌تواند پلی برای اتصال اعضای سازمان شانگهای به بازار منطقه باشد بر ضرورت تشکیل سازمان‌ها برای بهبود روابط تاکید کرد.

نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه ایران می‌تواند پلی برای اتصال اعضای سازمان شانگهای به بازار منطقه باشد بر ضرورت تشکیل سازمان‌ها برای بهبود روابط تاکید کرد.

 

*** ضرورت تشکیل سازمان‌ها برای بهبود روابط

 

به گزارش سروش، حمیدرضا صالحی با بیان اینکه پیمان‌های منطقه‌ای می تواند مبادلات تجاری میان کشورهای عضو را افزایش دهد، اظهار داشت:

تشکیل سازمان ها می تواند روابط را بهبود بخشیده و بازار جدیدی را در اختیار اعضا قرار دهد.

 

نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به رسمی شدن عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای، تصریح کرد:

در این پیمان کشورهای بزرگ اقتصادی مانند چین، روسیه و هند حضور دارند که ایران می تواند از این ظرفیت در بخش های مختلف اقتصادی و سیاسی بهره مند شود.

 

وی با بیان اینکه برای بهره مندی از حضور در سازمان شانگهای نیاز به ایجاد بسترهایی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد:

رفع تحریم ها و ایجاد روابط بانکی می تواند کمک بسیاری برای فعالان اقتصادی برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های سازمان شانگهای باشد.

 

صالحی با بیان اینکه بخش خصوصی در کنار دولت می تواند ظرفیت موجود در عضویت سازمان همکاری های شانگهای را فعال کرده و مورد بهره برداری قرار دهد، گفت:

حضور بخش خصوص می تواند موجب افزایش صادرات، کاهش اثرگذاری تحریم ها، بهبود معیشت جامعه و رشد قدرت خرید مردم شود.

 

*** ایران می‌تواند تبدیل به هاب انرژی در منطقه شود

 

وی با اشاره به اینکه بخشی از ظرفیت حضور در سازمان شانگهای در حوزه انرژی است، اظهار داشت:

با توجه به حضور کشورهایی مانند هند، چین و روسیه در این پیمان می توانیم تبدیل به هاب انرژی در منطقه شویم.

 

نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران در ادامه بیان داشت:

کشورهای کریدور شمال به جنوب ایران از جمله ترکمنستان و روسیه توانایی تولید انرژی دارند و می توانند آن را به کشورهای حاضر در مسیر شرق به غرب که نیازمند برق و گاز هستند، صادر کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه ایران ظرفیت های بسیاری برای بهره مندی از مزایای عضویت در سازمان همکاری های شانگهای دارد، تصریح کرد:

شناسایی بازار ها، نزدیکی با عراق و کشورهای CIS، انرژی ارزان و نیروی انسانی ایران را تبدیل به پلی برای کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای و کشورهای منطقه کرده است.

 

صالحی با اشاره به طرح احیای جاده ابریشم از سوی کشور چین، گفت:

با توجه به رسمی شدن عضویت ایران در سازمان شانگهای، این جاده می تواند نقش ایران را بسیار پررنگ کند و موجب درآمدزایی و سودآوری برای کشور شود.

سازمان همکاری های شانگهای می تواند قدرت و نفوذ کشور را در روابط سیاسی بیشتر کند و توسعه فرهنگ و اقتصاد را برای کشور به دنبال داشته باشد.

 

به گزارش سروش، نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران در پایان با تاکید بر اینکه در هر تصمیم سیاسی نیاز به حضور فعالان اقتصادی وجود دارد، اظهار داشت:

حضور اتاق بازرگانی به عنوان نمایندگان بخش خصوصی در کنار دولت و استفاده از پیشنهادات آنها در اجلاس های آینده این سازمان می تواند به بهبود وضعیت کمک کند.

ایرنا

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول