کد خبر:146521
پ
رئیسی
رئیس جمهور:

جنایت تروریستی علیه شیعیان افغانستان، با حمایت‌ آمریکا صورت گرفت

 رئیس‌جمهور در پیامی با اشاره به حمله انتحاری روز گذشته در مسجد شیعیان قندوز افغانستان، آمریکا را در حامی تروریست ها در انجام این جنایت خواند و آن را به شدت محکوم کرد.

رئیس‌جمهور در پیامی با اشاره به حمله انتحاری روز گذشته در مسجد شیعیان قندوز افغانستان، آمریکا را در حامی تروریست ها در انجام این جنایت خواند و آن را به شدت محکوم کرد.

 

*** جنایت تروریستی علیه شیعیان افغانستان، با حمایت‌ آمریکا صورت گرفت

 

به گزارش سروش، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در پیامی با تسلیت شهادت و زخمی شدن جمع زیادی از مردم بی‌گناه افغانستان در یک اقدام تروریستی، تاکید کرد:

این جنایت که با هدف اختلاف افکنی بین مسلمانان انجام شد، به دست کسانی صورت پذیرفت که ماهیت ضد انسانی و ضد دینی آنها بر همگان آشکار است.

 

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن پیام رئیس جمهور را منتشر کرد.

 

متن پیام تسلیت رئیس جمهور به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

انا للله و انا الیه راجعون

 

شهادت و جراحت جمع زیادی از مردم بی گناه افغانستان که در مکانی مقدس به عبادت مشغول بودند، را به ملت افغانستان و جامعه بشریت تسلیت عرض می‌کنم.

 

این جنایت که در ابتدای ماه ربیع، ماه وحدت بین مسلمانان، ولی با هدف اختلاف افکنی بین مسلمانان انجام شد، به دست کسانی صورت پذیرفت که ماه یت ضدانسانی و ضددینی آنها بر همگان آشکار است.

 

بر کسی پوشیده نیست که رشد و نمو این جریان تروریستی تکفیری، با حمایت‌ها و برنامه‌های آمریکا صورت پذیرفته است و این کشور در سال‌های اخیر، شرایط را برای گسترش فعالیت جنایتکاران داعشی در افغانستان تسهیل کرده و مانع از ریشه کنی آنها شده است.

 

اینجانب با ابزار نگرانی از تداوم اقدامات تروریستی و ترکیب فتنه مذهبی با فتنه قومی، که بخشی از پروژه امنیتی جدید آمریکا برای افغانستان است، تاکید می‌کنم جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته، آماده حمایت‌های همه جانبه از خواهران و برادران افغانستانی است و امیدواریم با هوشیاری گروه‌های افغان و تشکیل دولتی فراگیر، بخش بزرگی از این نقشه خنثی شده و انشا الله مردم افغانستان بتوانند روی آرامش را ببینند.

 

والسلام علیکم و رحمت الله

سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول