کد خبر:146639
پ
راه و شهرسازی
رئیس سازمان انرژی اتمی:

تولید برق نیروگاه اتمی از مرز ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرد/ افزایش تولید برق هسته‌ای در جبران کمبود برق کشور موثر است

رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن بیان اینکه افزایش تولید برق هسته‌ای در جبران کمبود برق کشور موثر است، تولید برق نیروگاه اتمی را بیش از ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت اعلام کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن بیان اینکه افزایش تولید برق هسته‌ای در جبران کمبود برق کشور موثر خواهد بود، تولید برق نیروگاه اتمی را بیش از ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت اعلام کرد.

 

*** سهم انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور

 

به گزارش سروش، محمد اسلامی درباره سهم انرژی هسته‌ای در تامین برق کشور، اظهار داشت:

اکنون در حال تهیه یک سند راهبردی هستیم تا میزان و سهم برق هسته‌ای را در سبد برق کشور تعریف کنیم و طبق مطالعات اولیه ما تا ۸ هزار مگاوات می‌توانیم هدفگذاری داشته باشیم.

 

وی معتقد است به یقین افزایش تولید برق هسته‌ای در جبران کمبود برق کشور موثر خواهد بود هرچند برق هسته‌ای دیر بازده بوده و احداث نیروگاه‌های هسته‌ای زمان‌بر است.

 

*** تولید برق نیروگاه اتمی از مرز ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرد

 

به گزارش سروش، رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین درباره آخرین وضعیت نیروگاه اتمی بوشهر، بیان کرد:

نیروگاه شماره یک در حال تولید است و تولید برق آن از ۵۰ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرده است و نیروگاه شماره ۲ و ۳ نیز با وجود آنکه در دست ساخت هستند اما از زمان‌بندی هدف‌گذاری شده عقب‌ مانده‌اند لذا امیدواریم بتوانیم با حل مشکلات مالی آن تاخیراتش را جبران کنیم.

در تمام دنیا حرکت به سمت تولید برق از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و هسته‌ای و فاصله از انرژی‌های آبی و فسیلی توامان در حال انجام است.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول